طبق گزارش ها، کلاوس شواب، بنیانگذار مجمع جهانی اقتصاد، به عنوان رئیس غیر اجرایی تغییر خواهد کرد.

به گزارش پایروس نیوز به نقل از پایگاه خبری سمافور، کلاوس شواب، موسس و رئیس مجمع جهانی اقتصاد (WEF) اعلام کرد که پس از بیش از 50 سال حضور در راس این رویداد، از سمت خود کناره گیری می کند. این مقاله به نامه ای از شواب به کارکنان در روز سه شنبه اشاره می کند که در آن او قصد خود را برای انتقال به سِمت رئیس غیر اجرایی قبل از جلسه بعدی گردهمایی سالانه در شهر تفریحی آلپ در داووس، سوئیس، در سال 2025 بیان می کند.

سمافور همچنین به بیانیه سخنگوی یک فروم استناد کرد که گفت این سازمان در حال تبدیل شدن از یک پلتفرم گردهمایی به موسسه پیشرو جهانی برای همکاری عمومی و خصوصی است. شواب، 86 ساله، بنا بر گزارش‌ها، نام جانشین خود را اعلام نکرد، اما گفت که در سال گذشته، هیئت اجرایی گروه «به رهبری رئیس‌جمهور بورگه برنده، مسئولیت اجرایی کامل را بر عهده گرفته است». وزیر امور خارجه سابق نروژ، برنده، 58 ساله، از سال 2017 رئیس فدراسیون جهانی اقتصاد است.

WEF که توسط شواب در سال 1971 تأسیس شد، یک بنیاد غیرانتفاعی است و گردهمایی سالانه آن در داووس بزرگترین رویداد تجاری و اقتصادی سالانه جهان است. به گفته این سازمان، این مجمع به طور سنتی ده ها تن از رهبران و مدیران عالی رتبه جهان را با بیش از 50 سران کشورها در سال 2024 جذب می کند.

سمافور با اشاره به اینکه فرزندان شواب به سمت‌های عالی منصوب شده‌اند و همسرش هیلد ریاست بنیاد و مراسم جوایز سازمان را در داووس بر عهده دارد، نوشت: این سازمان بسیار شبیه یک «تجارت خانوادگی» است.این گزارش همچنین WEF را به عنوان یک “تجارت قابل توجه” توصیف کرد که در سال منتهی به مارس 2023 نزدیک به 500 میلیون دلار درآمد داشت و “200 میلیون فرانک سوئیس (220 میلیون دلار) نقد داشت.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *