به گزارش پایروس به نقل از ایرنا، سید ابراهیم رییسی روز پنجشنبه در آیین افتتاح ۱۵۷ طرح صنعتی در بندرعباس افزود: از این میزان پروژه‌ای که افتتاح می شود ۱۲۸ کارخانه اقتصادی و صنعتی در استان هرمزگان است و جا داشت در سفر به این استان به عنوان خادم ملت به تک تک این پروژه ها سر بزنم.

وی تصریح کرد: حق تمامی کسانی که این ۱۲۸ پروژه را در استان رقم زدند با این حضور ادا نمی شود البته این جلسه برای این است که از همه کسانی که در اجرای این پروژه ها تلاش کردند قدردانی شود.

رییس جمهور اظهارداشت: از وزیر صمت، از استاندار پُر تلاش، از فعالان اقتصادی از مهندسان و مجریان و مشاوران و کارگرارانی که در این هوای گرم هرمزگان اجرای این پروژه ها را رقم زدند تشکر می‌کنیم، تلاش کارگران در این هوای گرم هرمزگان در این مجموعه ها قابل قدردانی است.

وی با اشاره به این امروز موضوع مهم تولید محور فعالیت های اقتصادی است و همه باید در جهت رشد اقتصادی کشور تلاش کنند، تاکید کرد: در یک حرکت جهادی این پروژه ها انجام شده که این مهم قابل قدردانی است به گونه ای که میزان سوختی که در این مجموعه (آیین بهره‌برداری از ۱۵۷ پروژه حوزه صنعت و انرژی) تولید می‌شود باعث بی‌نیازی از خارج کشور می‌شود زیرا کمبودها را باید از خارج می‌گرفتیم.

رییسی با تاکید بر اینکه در کنار مدیریت تولید باید مدیریت مصرف نیز دنبال شود، تاکید کرد: در همه وزارت خانه های ما ضمن مدیریت تولید، استانداردسازی، افزایش صادرات تولیدات و مدیریت مصرف این تولیدات باید مد نظر باشد.

وی با بیان اینکه ۸۵ درصد این کار بزرگ و جهادی در ۲ سال گذشته رقم خورده است، گفت: یکی از حوزه‌های مهمِ استقلال، استقلال اقتصادی است؛ این کار بزرگ یکی از جلوه‌های مهم «ما می‌توانیم» است.

وی گفت: با هدایت حکیمانه رهبر معظم انقلاب از کارهای خوبی که  در صنعت، نفت  و بخش های مختلف به آن توجه شده است مساله جلوگیری از خام فروشی است که این  خام‌ فروشی قطعا برای کشور ضرر است.

رییس جمهور با اشاره به اینکه همگان باید در جهت  به فعلیت رساندن ظرفیت‌ها باید تلاش کنند، ادامه داد: میزان  تولید سوختی که در پالایشگاه بندر عباس ( ستاره خلیج فارس) در حال تولید است اگر نبود ما حتما به  همان میزان که نیاز داریم باید از خارج از کشور خریداری می‌کردیم.

وی بیان کرد:  ما در کنار هر تولید اگر مصرف را مدیریت نکنیم و الگوی مصرف را به درستی تعریف نکنیم  ممکن است که این بی توجهی مصرف را بالا ببرد و مارا  با وجود اینکه تولید کننده هستیم، نیازمند کند.

ریسی با تاکید بر اینکه باید ثروت کشور را مدیریت کرد و مصرف بهینه داشت اظهارداشت: با ایجاد کارخانه های پایین دستی می توان محصولاتی با ارزش افزوده تولید کرد و از خام فروشی محصولات مورد نیاز کشور جلوگیری کرد.
وی ادامه داد: به طور مثال در  صنایع پایین دستی متانول را می توان به کالای مورد نیاز تبدیل و در صنایع مختلف استفاده کرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *