دفاع تمام قد تاج ازعملکرد کی روش در تیم ملی

به گزارش خبرگزاری ایران و روسیه به نقل از خبرآنلاین، مهدی تاج در حاشیه مجمع فوق العاده فدراسیون فوتبال، گفت: امروز مجمع فوق العاده را برگزار کردیم و کنفدراسیون فوتبال آسیا و فیفا هم اساسنامه خود را هر سال به روز می‌کنند. ما هم باید در بند یک اساسنامه تغییراتی را ایجاد می‌کردیم و این نشست را برگزار کردیم.

وی در ادامه گفت: کنفدراسیون فوتبال آسیا و فیفا روی بعضی از بندها حساسیت دارند مثل استقلال فدراسیون فوتبال و نقش نداشتن نهادهای دولتی در کار فدراسیون که البته ما به آنها ورود نکردیم اما در بعضی از بندها براساس پیشنهاد اعضای مجمع ورود کردیم.

رئیس فدراسیون فوتبال گفت: بخش دیگر نشست امروز در خصوص عملکرد فدراسیون فوتبال در جام جهانی بود که اتفاقا ما به خوبی از شیطنت‌ها در جام جهانی عبور کردیم و در کنار این مساله سه بازی قابل قبول در جام جهانی داشتیم. بازی اول را به صورت طبیعی شکست خوردیم اما در بازی دوم مقابل ولز به پیروزی شیرینی رسیدیم و در بازی سوم هم عملکرد بسیار قابل قبولی داشتیم.

تاج ادامه داد: کی‌روش در تیم ملی عملکرد قابل قبولی داشت و بعد از جام جهانی قطری‌ها با سرمربی ما مذاکره کردند و این نشان می‌دهد که انتخاب کی‌روش از سوی ما قبل از جام جهانی غلط نبوده است. الان هم خوشبختانه سرمربی بسیار خوبی به نام امیر قلعه‌نویی که عملکرد درخشانی در لیگ و حتی در دوره حضور در تیم ملی داشته را انتخاب کردیم و از این انتخاب هم بسیار رضایت داریم. با توجه به شرایط فدراسیون فوتبال از عملکرد خود بسیار راضی هستیم.

او درباره نتایج تیم جوانان ایران نیز گفت: تیم جوانان ما هم در رقابت‌های انتخابی جام جهانی عملکرد بسیار خوبی داشت و با بدشانسی راهی این مسابقات نشد. در کنار این مسابقات تیم ساحلی ما هم راهی رقابت های انتخابی جام جهانی شده که امید زیادی به قهرمانی این تیم و صعود به جام جهانی داریم.

تاج با اشاره به چالش‌های مالی فوتبال ایران، گفت: باید چالش‌های مالی با فیفا و کنفدراسیون فوتبال آسیا را حل کنیم. باید تلاش کنیم تا پول استقلال و پرسپولیس انتقال داده شود و البته اتفاقات خوبی در حال رقم خوردن است. یکی دیگر از مشکلات ما این است که از وزارت ورزش و جوانان پولی دریافت نمی‌کنیم و از مجموعه درآمد حق پخش هم درآمدی نداریم با مشکلات زیادی روبه رو هستیم و اگر بتوانیم پول‌های خود را زنده کنیم بسیار از مشکلات فدراسیون فوتبال برطرف خواهد شد.

جدیدترین اخبار

دانش و پژوهش

اخبار اقتصادی