درآمد-روزانه-ایران-از-پرواز

ایران از روزانه ۱۰۰۰ پرواز عبوری چقدر درآمد دارد؟

بااین که یکی از نامزدهای ریاست جمهوری اعلام کرده است که ۲ درصد پروازها هم از آسمان ایران رد نمی‌شود اما آمارهای شهر فرودگاهی امام خمینی (ره) نشان می دهد که تنها در بازه زمانی اسفند پارسال تا فروردین ماه امسال ۳۴ شرکت هواپیمایی خارجی و ۱۴ شرکت ایرانی به ۶۰ نقطه جهان پرواز داشته اند.

 

به گزارش پایروس نیوز به نقل از اقتصاد آنلاین، اگر چه تحریم های ظالمانه و یک طرفه طی چند سال گذشته صنعت هواپیمایی ایران را به شدت دچار آسیب کرده و تحت فشار گذاشته است اما آمارهای وزارت راه و شهرسازی و شرکت فرودگاه ها نشان می دهد که شرکت‌های هواپیمایی خارجی از آسمان امن ایران استفاده می‌کنند.

اگر چه این نامزد انتخاباتی به مشکلات تحریم و برخی مسائل درونی صنعت هوایی اشاره نکرده است و تنها به اعلام رد نشدن ۲ درصد پروازها از ایران اکتفا کرده و آن را به‌خاطر ضعف مدیریت دانسته است اما آمارها نشان می دهد که آسمان ایران شاید در برهه ای از زمان و به خاطر برخی مسایل سیاسی با رژیم صهیونیستی و حالت آماده باش، کم تردد بوده اما در کل شرکتهای خارجی، پروازهای متعددی با درآمد خوب برای کشور داشته اند.

درآمد ۲۳۰ میلیون دلاری ایران از روزانه ۱۰۰۰ پرواز عبوری

سعید چلندری رئیس هیات مدیره و مدیرعامل شهر فرودگاهی امام خمینی (ره) با اشاره به تعداد پروازهای انجام شده حد فاصل ۲۴ اسفند ۱۴۰۲ تا ۱۷ فروردین ۱۴۰۳ می گوید: در این بازه زمانی ۳۹۹۴ پرواز از این فرودگاه به ۶۰ نقطه جهان انجام شده است.

وی افزود: این تعداد پرواز بر عهده ۳۴ شرکت هواپیمایی خارجی و ۱۴ شرکت ایرانی بوده است.

روزانه ۱۰۰۰ پرواز عبوری از آسمان کشور داریم که ۲۳۰ میلیون دلار را عاید ایران می کند.

آمارهای منتشر شده نشان می دهد که روزانه ۱۰۰۰ پرواز عبوری از آسمان کشور داریم که از این محل سالانه ۲۳۰ میلیون دلار عاید شرکت فرودگاه‌ها برای توسعه، بهسازی و بازسازی فرودگاه‌های می‌شود.

تبلیغات