خواسته های دمشق از نشست مسکو

به گزارش پایگاه خبری ایران و روسیه به نقل از مهر، رسانه های سوری به خواسته های دمشق درباره برگزاری نشست چهارجانبه در مسکو اشاره کردند.

روزنامه سوری الوطن گزارش داد: دمشق پیش از اعلام رسمی موعد نشست چهارجانبه مربوط به سوریه در مسکو، در پی تحقق برخی خواسته ها است.

در حالی که دمشق سکوت رسمی خود را درباره زمان برگزاری نشست چهارجانبه حفظ می کند، روزنامه الوطن سوریه گزارش داد که رایزنی ها با هدف برگزاری این نشست همچنان ادامه دارد.

این رسانه سوری اعلام کرد که رایزنی ادامه دار و جدی است و در صورتی که این رایزنی ها به نتایج مثبت برسد، امکان برگزاری نشست در هرلحظه وجود دارد.

به گزارش این رسانه سوری، چنین موضوعی به معنای دسترسی دمشق به ضمانت هایی از جانب ترکیه برای اعلام دستور کار عقب نشینی از اراضی سوریه و توقف حمایت از گروه های تروریستی است.

این در حالی است که رسانه های ترکیه روز دوشنبه اعلام کرده بودند که دیدار چهارجانبه با حضور ایران و سوریه و ترکیه و روسیه در روزهای ۱۵ و ۱۶ ماه جاری در مسکو برگزار خواهد شد اما میخائیل بوگدانوف معاون وزیر خارجه روسیه به این گزارش ها واکنش نشان داد و به این بسنده کرد که آمادگی های این نشست در حال اجراست.

تبلیغات