خط و نشان کلینزمن برای ایران و دیگر مدعیان آسیا

یورگن کلینزمن اولین صحبت‌های خود بعد از پذیرش هدایت تیم ملی کره‌جنوبی را انجام داد.
به گزارش پایگاه خبری ایران و روسیه، یورگن کلینزمن سرمربی آلمانی که دقایقی پیش وارد خاک کره‌جنوبی شد تا هدایت این تیم را رسماً برعهده بگیرد، در یک نشست مطبوعاتی اولین اظهارات خود به عنوان سرمربی ببرهای تائجو را به زبان آورد.

او در ابتدا گفت: بسیار مفتخرم که این فرصت به من داده شد و من آماده هستم تا روند موفقیت‌آمیز تیم‌ملی کره‌جنوبی را ادامه بدهم. تیم ملی کره در جام جهانی 2022 قطر عملکرد خوبی داشت و برای ادامه این عملکرد به کار خود ادامه خواهیم داد.
وی در خصوص دلیل انتخاب تیم ملی کره گفت: من چندین بار به کره سفر کرده ام، همچنین از المپیک 1988 سئول و جام جهانی 2002 بازدید کردم و به دلیل این تجربیات مختلف، تجربه خوبی با کره و کره‌ای‌ها داشتم و وقتی فرصت عضویت در تیم ملی کره فراهم شد، بسیار خوشحال شدم.

کلینزمن با اشاره به اینکه کره تیم بسیار خوبی است، گفت: من مشتاقانه منتظر یادگیری چیزهای زیادی هستم و بالعکس انتظار دارم تیم در کنار ما یاد بگیرد.

او هدف خود را اینطور توضیح داد: فکر می‌کنم می‌توانم به شما بگویم که هدف من قهرمانی در جام ملت‌های آسیا است. تیم ملی کره در جام جهانی قطر تیم‌های بزرگی مانند پرتغال را شکست داده و در گذشته مقابل آلمان پیروز شده است. البته که قهرمانی در جام ملت‌های آسیا هدف من است.

به این ترتیب یورگن کلینزمن در بدو ورود به کره برای ایران و سایر مدعیان آسیا کری خواند تا در فاصله کمتر از یک سال تا جام ملتها، تنور رقابت‌ها را داغ کند.

تبلیغات