خدرویسی: تحویل ۸۱ هزار جهیزیه به نوعروسان ۱۴۰۱

به گزارش پایگاه خبری ایران و روسیه به نقل از فارس، معاون حمایت و سلامت خانواده کمیته امداد در نشست با خبرنگاران اظهار کرد: خبرنگاران امدادگران حوزه خدمات رسانی به محرومان و ولی نعمتان ما بوده و  باید از تلاش یکایک آنها قدردانی کرد.

وی با اشاره به آخرین آمار تحت پوشش کمیته امداد، گفت: براساس آخرین آمارها، در حال حاضر ۲ میلیون و ۲۷۵هزار خانوار با جمعیتی با ۴میلیون و ۷۳۰ هزار نفر تحت پوشش خدمات کمیته امداد هستند. ۹۲۴هزار خانوار یک نفره و ۷۰۴ هزار نفره ۲ نفره و …حدود ۱۱۹ هزار خانوار ۵ نفره و بالاتر هستند.

معاون حمایت و سلامت خانواده کمیته امداد با اشاره به میزان افزایش مستمری مددجویان در سال جاری، ابراز کرد:در سال جاری ما شاهد حمایت افزایش مستمری ۵۰ درصدی بوده‌ایم، بیش از ۱۲۰ خدمت در حال اجرا داریم و برخی از خانواده های در حوزه های مختلف بیش از ۵۰ میلیون تمام برای ما هزینه دارند.

وی ادامه داد: مجموعه مستمری‌های پرداخت شده در سال جاری به مددجویان کمیته امداد بیش از ۱۸ هزار میلیارد تومان بوده است و خوشبختانه امسال بیش از ۴۶۰ هزار خانوار جابجا شده‌اند و این از حیث توانمندی ان‌ها بوده است.

خدرویسی درباره آمار پشت نوبتی‌های مددجویان برای دریافت خدمات کمیته امداد گفت: در حال حاضر خانواده‌های دهک یک تا ۳، پشت نوبتی‌ نداریم.

وی ادامه داد: یکی از خدمات ما امسال تحویل جهیزیه بودا که ۸۱هزار سری جهیزیه از کالای داخلی و در راستای سیاست های جوانی جمعیت از شرکت های داخلی تهیه شده و به مددجویان سراسر کشور تحویل شده است. همچنین حدود ۱۱۸ هزار قلم کالای اساسی به خانواده های مددجویان تحویل داده شده است.

وی عنوان کرد: براساس تفاهم نامه ها و همکاری با وزارت بهداشت و بیمه سلامت وضعیت درمان مددجویان ما و پرداخت هزینه ها یکی از بهترین شرایط خدمتی ما است و ما در این حوزه دغدغه ای نداریم.

جدیدترین اخبار

دانش و پژوهش

اخبار اقتصادی