حکم نهایی پرونده هواپیمایی اوکراینی در آینده نزدیک صادر می شود

به گزارش پایگاه خبری ایران و روسیه به نقل از تسنیم، حجت‌الاسلام والمسلمین پورخاقان؛ رئیس سازمان قضایی نیرو‌های مسلح با بیان اینکه حکم نهایی پرونده هواپیمایی اوکراینی به‌زودی صادر خواهد شد، گفت: سقوط هواپیمای اوکراینی دل همه را به درد آورد و به خانواده شهدای این حادثه تسلیت می‌گوییم.

وی افزود: از همان ابتدا سازمان قضایی نیرو‌های مسلح به این موضوع ورود کرد و به‌صورت دقیق و کارشناسی‌های چندجانبه، در چند مرحله مورد رسیدگی قرار داد و در نهایت، پرونده با صدور قرار جلب دادرسی برای ۱۰ نفر و صدور کیفرخواست به دادگاه ارسال شد

رئیس سازمان قضایی نیرو‌های مسلح ادامه داد: بعد از تشکیل ۲ جلسه از دادگاه، اولیای دم نسبت به ابلاغ کارشناسی ایراداتی را مطرح کردند که برای حفظ حقوق اولیای دم، پرونده با قرار رفع نقص به دادسرا اعاده شد.

حجت‌الاسلام والمسلمین پورخاقان اضافه کرد: پرونده به گروه کارشناسان جدید ارجاع شد و آن‌ها نیز بعد از بررسی‌های دقیق نظر نهایی خودرا اعلام کردند و پرونده مجدداً به دادگاه ارسال و ۱۸ جلسه دیگر دادگاه برگزار شد.

رئیس سازمان قضایی نیرو‌های مسلح گفت: در مجموع برای رسیدگی به این پرونده ۲۰ جلسه دادگاه برگزار شده است که جلسات دادگاه از صبح آغاز می‌شد و تا ساعت ۱۲ ادامه می‌یافت.

وی بیان کرد: قضات این پرونده، قضات متبحر و دارای سوابق طولانی قضایی، مسلط، مؤمن و متدین هستند که پرونده را دقیق مورد بررسی قرار دادند. ختم رسیدگی پرونده اعلام شده است و به‌زودی حکم نهایی صادر خواهد شد.

حجت‌الاسلام والمسلمین پورخاقان از افرادی که در مورد این پرونده پیشاپیش اظهار نظر می‌کنند درخواست کرد که با توجه به اهمیت و حساسیت پرونده اجازه دهند قضات در نهایت بی‌طرفی و با دقت کامل حکم این پرونده مهم را صادر کنند و از هرگونه اظهار نظر پیش‌دستانه خودداری کنند.

رئیس سازمان قضایی نیرو‌های مسلح تأکید کرد: علی‌رغم طولانی بودن گردش کار پرونده به‌دلیل اهمیت بالای آن، حکم در فرجه قانونی صادر خواهد شد. صدور حکم دادگاه به‌معنی پایان پرونده نیست، این رأی هم از طرف اولیای دم و هم متهمین قابل اعتراض است و در نهایت در صورت اعتراض پرونده به دیوان‌عالی کشور ارسال خواهد شد.

جدیدترین اخبار

دانش و پژوهش

اخبار اقتصادی