حمایت از طرح های دانشجویی در دانشگاه آزاد

به گزارش پایگاه خبری ایران و روسیه و به نقل از ایرنا، دانشگاه آزاد اسلامی روز دوشنبه در این خصوص اعلام کرد: نتایج پنجمین فراخوان حمایتی صندوق پژوهش و فناوری دانشگاه آزاد اسلامی اعلام و مراسم قرارداد تأمین مالی با برگزیدگان فراخوان پنجم حمایت از شرکت‌های زیست‌بوم نوآوری دانشگاه آزاد اسلامی برگزار شد.

پنجمین فراخوان ﺣﻤﺎﯾﺖ ﺍﺯ ﺷﺮﮐﺖﻫﺎﯼ ﺯﯾﺴﺖ‌ﺑﻮﻡ ﻧﻮﺁﻭﺭﯼ ﺩﺍﻧﺸﮕﺎﻩ ﺁﺯﺍﺩ ﺍﺳﻼﻣﯽ ﺩﺭ ﺳﻄﺢ ﮐﻞ ﮐﺸﻮﺭ ﻭ ﺩﺭ ﺣﻮﺯﻩﻫﺎﯼ مختلف فناوری، ﺑﺎ ﺍﻋﻄﺎﯼ ۴۰ ﻣﯿﻠﯿﺎﺭﺩ ﺭﯾﺎﻝ ﺗﺴﻬﯿﻼﺕ در قالب اعطای وام و مشارکت مدنی از ۱۵ آذر ماه ۱۴۰۱ ﺁﻏﺎﺯ شد.

ﺍﯾﻦ فراخوان ﻭﯾﮋﻩ ﺍﺷﺨﺎﺹ ﺣﻘﻮﻗﯽ ﻭ ﺷﺮﮐﺖﻫﺎﯼ زیست‌بوم نوآوری ﺩﺍﻧﺸﮕﺎﻩ ﺁﺯﺍﺩ ﺍﺳﻼﻣﯽ ﮐﻪ ﺷﺎﻣﻞ ﮐﻠﯿﻪ ﺷﺮﮐﺖﻫﺎﯼ ﻣﺴﺘﻘﺮ ﺩﺭ ﻓﻀﺎﻫﺎﯼ ﺩﺍﻧﺸﮕﺎﻩ (پارک علم و فناوری، مراکز رشد، سراهای نوآوری و مراکز تحقیقاتی)، ﺷﺮﮐﺖﻫﺎﯼ ﺍﻋﻀﺎﯼ ﻫیات ﻋﻠﻤﯽ، ﻓﺎﺭﻍﺍلتحصیلان ﻭ ﮐﺎﺭﻣﻨﺪﺍﻥ ﺩﺍﻧﺸﮕﺎﻩ آزاد اسلامی بود که متقاضیان باید ﻓﺮﻡ‌های ﺧﺎﻡ طرح خود را ﺗﮑﻤﯿﻞ و به صندوق ارسال می‌کردند.

در نهایت از مجموع ۳۱ طرح واصله از ۹ استان کشور پس از غربالگری اولیه و با جمع‌بندی کمیته ارزیابی فنی و اقتصادی صندوق، تایید و تصویب هیات مدیره صندوق، مدیران سه شرکت برتر این فراخوان برای دریافت منابع نقدی در دفتر صندوق پژوهش و فناوری دانشگاه آزاد اسلامی حضور پیدا کردند.

اسامی سه شرکت برتر این فراخوان به شرح است:

۱. شرکت فناور از استان اصفهان؛ مبلغ ۲۰ میلیارد ریال در قالب مشارکت مدنی

۲. شرکت فناور از استان تهران؛ مبلغ ۱۰ میلیارد ریال در قالب تسهیلات

۳. شرکت فناور از استان یزد؛ مبلغ ۱۰ میلیارد ریال در قالب تسهیلات

کل تسهیلات اعطایی از منابع داخلی صندوق تامین شده و با کارمزد ۱۱ درصد و دوره تنفس ۶ ماهه و دوره اجرای طرح مشارکت مدنی که یک ساله و با نرخ سود توافقی است، در اختیار شرکت‌های برگزیده قرار گرفت.

تبلیغات