جوانی همیشگی با این ادویه ساده

به گزارش خبرگزاری ایران و روسیه به نقل از سلامت نیوز، زنجبیل در چند سال اخیر به‌دلیل خواص آنتی‌اکسیدانی ویژه‌اش مورد توجه محققان و متخصصان پوست‌ومو قرار گرفته و تولیدکنندگان محصولات مراقبت از پوست هم از زنجبیل برای ساخت روغن‌های موضعی، سرم‌ها و کرم‌ها استفاده می‌کنند و اغلب هم عصاره زنجبیل با روغن‌های دیگر ترکیب می‌کنند.

 به همین دلیل از متخصصان پوست‌ومو درباره مزیت‌های خاص زنجبیل برای مبارزه با روندهای پیری پوست و ارتقای روتین مراقبت از پوست پرسیده‌ایم.

زنجبیل: سرشار از آنتی‌اکسیدان‌های قدرتمند

آنتی‌اکسیدان‌های قدرتمند می‌توانند کارهای مفید زیادی برای پوست انجام دهند و زنجبیل هم دقیقا سرشار از همین ترکیبات مهم است. یافته‌های علمی نشان می‌دهند که ترکیبات آنتی‌اکسیدانی زنجبیل می‌توانند برای جوان‌سازی پوست هم مفید باشند، درحالی که مبارزه با التهابات پوستی، پیشگیری از آسیب‌های مرتبط با رادیکال‌های آزاد، یکدست‌سازی قوام پوست و کوچک کردن روزنه‌های پوستی هم از دیگر مزیت‌های ترکیبات موجود در زنجبیل هستند.

بنابراین استفاده از محصولات مراقبت از پوست حاوی زنجبیل می‌تواند به داشتن پوستی روشن‌تر و لطیف‌تر کمک کند، درحالی که به بهبودی جوش‌های پوستی و آسیب‌های مرتبط با پرتوهای فرابنفش خورشیدی هم کمک می‌رساند.

علاوه بر اینها، اگر می‌خواهید با تغییرات رنگدانه‌ای پوست و هایپرپیگمنتاسیون مقابله کنید، خاصیت آنتی‌اکسیدانی زنجبیل قطعا به شما کمک خواهد کرد. به‌گفته متخصصان پوست‌ومو، زنجبیل می‌تواند گردش خون را در پوست تقویت کند و درنتیجه نقش مثبتی در جهت رفع کردن اسکارهای پوستی سبک و سطحی داشته باشد.

سرشار از ترکیبات ضدپیری پوست

زنجبیل با توجه به ترکیبات خاصی که دارد، نوعی ماده جوان‌ساز برای پوست محسوب می‌شود. بنابراین استفاده از محصولات مراقبت از پوست حاوی زنجبیل می‌تواند از جنبه‌های مختلفی دارای مزیت‌های ضدپیری برای پوست باشد. مبارزه با چین‌وچروک‌های پوستی و دیگر نشانه‌های پیری پوست، از مزیت‌های افزودن ترکیبات زنجبیل به محصولات مراقبت از پوست است.

مبارزه با درماتیت و آکنه

خاصیت ضدالتهابی زنجبیل باعث می‌شود که عصاره‌ها و ترکیبات گرفته‌شده از آن واقعا فواید زیادی برای مبارزه با مشکلات رایج پوستی داشته باشند.

متخصصان پوست‌ومو بیشتر از همه به نقش مثبت زنجبیل در مبارزه با درماتیت، شوره سر و آکنه اشاره می‌کنند. بنابراین وجود ترکیبات زنجبیل در محصولات مراقبت از پوست و مراقبت از مو قطعا می‌تواند شرایط بهتری برای مشکلات پوست و موی شما به‌وجود بیاورد.

موثر برای کاهش سلولیت

خلاص شدن از شرّ سلولیت با راهکارهای خانگی معمولا غیرممکن به نظر می‌رسد، اما قبل از اینکه ناامید شوید، حتما از محصولات حاوی ترکیبات زنجبیل برای مبارزه با سلولیت استفاده کنید.

به‌گفته متخصصان، زنجبیل برای مبارزه با سلولیت هم موثر است و وجود آن در محصولات ضدسلولیت می‌تواند احتمال اثربخشی این محصولات و رسیدن به نتیجه مثبت را افزایش دهد. این اثربخشی زنجبیل معمولا به‌خاطر قابلیت خاص آن برای افزایش گردش خون اتفاق می‌افتد.

تبلیغات