جان‌باختن ۳۸۵ مسافر نوروزی در تصادفات

به گزارش پایگاه خبری ایران و روسیه به نقل از فارس، سردار سید کمال هادیانفر رئیس پلیس راهور فراجا در گفت‌وگوی خبری به میزان ترددهای طرح نوروزی اشاره و بیان داشت: میزان ترددها نسبت به سال ۱۴۰۰ به میزان ۵۴ درصد و نسبت به سال ۱۴۰۱ تقریباً ۱۱ درصد افزایش داشته است.

رئیس پلیس راهور فراجا با بیان انسداد جاده چالوس در پی ریزش سنگ و وقوع چند فقره حادثه به وضعیت سایر محورهای مواصلاتی پرداخت و گفت: در حال حاضر محور منتهی به استانهای شمالی ازجمله رشت ترافیک نیمه سنگین و در حال حرکت دارد؛ در ورودی منجیل و رودبار بار ترافیکی گزارش شده و تقریباً حجم تردد در محور هراز را به صورت افزایشی هم در بار رفت هم در برگشت شاهد هستیم.

 وی افزود: در شهرهای زیارتی، سیاحتی، سیستان و بلوچستان، کرمان و مناطق جنوبی کشور در واقع وضعیت تردد به صورت روان در حال انجام است.

رئیس پلیس راهور فراجا، بحث تصادفات را نگران کننده دانست و گفت: تا روز گذشته ۳۸۵ از هموطنان را در تصادفات از دست دادیم؛ بالغ بر ۷۱۰۰ نفر مصدوم و مجروح شده اند یعنی به عبارتی روزانه ۴۰ نفر در تصادفات جان خودشان را از دست می‌دهند.

هادیان فر خاطرنشان کرد: تاکید ما به هموطنان و رانندگان این است که حتماً از کمربند ایمنی استفاده شود هم راننده و هم تمام سرنشینان وسیله نقلیه چه در خودروهای شخصی و چه در ناوگان حمل و نقل عمومی.

وی افزود: سرعت بیشترین عامل تصادفات بوده است و همچنین عدم توجه به جلو و در محورهایی که بارش باران داریم لغزندگی معابر را شاهد بودیم و در ادامه خستگی، خواب آلودگی و واژگونی از جمله موضوعات اصلی در بروز تصادفات بوده‌اند.

جدیدترین اخبار

دانش و پژوهش

اخبار اقتصادی