جاذبه های گردشگری جهان

پایگاه خبری ایران و روسیه علیرغم گزارش سازمان جهانی گردشگری (UNWTO) مبنی بر چالش های اقتصاد جهانی، آمار گردشگران جهانی روز به روز در حال افزایش است.جهانی که ما در آن زندگی میکنیم دارای جاذبه های گردشگری بسیار زیبا میباشدکه هرساله میلیون ها گردشگر ازاین مکان های زیبا بازدید میکنند.

یکی از جاذبه های گردشگری جهان میدان تایمز نیویورک میباشد که سالانه ۵۰,۰۰۰,۰۰۰ بازدید کننده دارد.
میدان تایمز نام تقاطعی بسیار مشهور در منهتن نیویورک می باشد که در تقاطع خیابان برادوی و خیابان هفتم قرار دارد. این میدان از مهمترین مراکز تجاری و توریستی محبوب شهر نیویورک می‌باشد و به خاطر این میدان است که شهر نیویورک لقب «شهری که هرگز به خواب نمی‌رود» را به خود گرفته ‌است.
میدان تایمز یک تقاطع شلوغ از هنر و تجارت، همراه با تابلوهای تبلیغاتی فراوان است که برای جلب توجه بینندگان با هم رقابت می کنند. از مهمترین دیدنی های این خیابان می توان به استودیو میدان تایمز (محل ضبط برنامه های ABC، صبح بخیر آمریکا، نایت لاین و …)، ساعت شورلت (یک ساعت آنالوگ نمایش داده شده در صفحه ی دیجیتال)، کافه هارد راک نیویورک، سیاره هالیوود و فروشگاه دیزنی اشاره کرد.

یکی از جاذبه های گردشگری جهان دیزنی لند، مجیک کینگدام، فلوریدا میباشد که سالانه ۱۸,۵۸۸,۰۰۰ بازدید کننده دارد.
مجیک کینگدام یکی از ۴ پارک موضوعی دیزنی لند می باشد که در بی لیک فلوریدا ساخته شده است. این پارک در اول اکتبر ۱۹۷۱ توسط شرکت WED طراحی و ساخته شد و جاذبه ها و ظاهر آن بسیار شبیه دیزنی لند کالیفرنیا می باشد. این پارک در سال ۲۰۱۳ برای پنجمین سال متوالی با ۱۸ میلیون بازدید کننده، پر بازدید ترین پارک موضوعی دنیا شد.
مجیک کینگ دام به ۶ سرزمین مجزا تقسیم می شود که در مرکز آن مهمترین بخش پارک، یعنی قصر سیندرلا قرار گرفته است. یک مسیر قطار در این پارک طراحی شده که ترن آن توسط اسب کشیده می شود و از مین استریت، فرانتیر لاین و فانتازی لند می گذرد.

یکی از جاذبه های گردشگری جهان شهر ممنوعه پکن میباشد که سالانه ۱۵,۳۴۰,۰۰۰ بازدید کننده دارد.
شهر ممنوعه شهری قدیمی در منطقه پکن، پایتخت کشور چین است و یکی از مهمترین دیدنی‌های تاریخی چین بشمار می‌آید. شهر ممنوعه به روایتی وسیع‌ترین و کامل‌ترین مجموعه معماری چوبی در جهان بشمار می‌رود و معماری آن تبلور نگرش و درایت مردم چین است.
احداث شهر ممنوعه در سال ۱۴۰۶ میلادی با دستور جو دی دومین امپراتور سلسله مینگ آغاز گردید و ظرف ۱۴ سال ساخته شد. تا سال ۱۹۱۱ میلادی و نابودی سلسله چینگ (قریب ۵۰۰ سال) جمعاً ۲۴ امپراتور در این شهر ممنوعه اقامت کرده و بر چین فرمان رانده ‌اند. از سال ۱۹۲۴ بازدید از این مجموعه به عنوان کاخ موزه برای عموم آزاد گردید و ممنوعه بودن آن پایان پذیرفت.

یکی از جاذبه های گردشگری جهان کلیسای جامع نوتردام پاریس میباشد که سالانه .۱۴۰۰۰۰۰۰ بازدید کننده دارد.
کلیسای جامع نوتردام پاریس کلیسای معروفی در شهر پاریس است که در جزیره سیته در میانه رود سن و در مرکز پاریس واقع شده است. هر سال ۱۴ میلیون نفر از آن بازدید می‌کنند. این کلیسا تا مدتی طولانی بزرگترین کلیسای اروپا بود ولی هم اکنون نه تنها در اروپا بلکه در فرانسه کلیساهای بزرگتر از آن وجود دارند. اهمیت آن در این است که زیباترین اثر در معماری گوتیک می‌باشد.
برای تزیین داخل و خارج آن صدها مجسمه کوچک و بزرگ از سنگ یا چوب تراشیده‌اند. برج‌های کلیسا هر کدام ۶۹ متر بلندی داشته و برای رسیدن به بالای آن باید ۳۸۰ پله را بالا رفت. برج‌های دو قلوی کلیسا در رمان گوژپشت نوتردام اثر ویکتور هوگو محل زندگی کازیمودوی گوژپشت هستند.

یکی از جاذبه های گردشگری جهان آبشار نیاگارا، نیویورک و انتاریو میباشد که سالانه ۲۲,۰۰۰,۰۰۰ بازدید کننده دارد.
آبشارهای نیاگارا (Niagara Falls) به مجموعه سه آبشار گفته می‌شود که در مرز آمریکا و کانادا در استان انتاریو از قلمروی کانادا و در ایالت نیویورک از قلمرو آمریکا جای دارد. این مجموعه آبشار در ۲۷ کیلومتری شمال و شمال غرب بوفالو و ۱۲۱ کیلومتری جنوب و جنوب شرق تورنتو، میان دو شهر دوقلوی نیاگارا فالز (انتاریو) و نیاگارا فالز (نیویورک) قرار دارد. این آبشارها از بزرگ به کوچک به ترتیب عبارتند از: آبشار نعل اسب، آبشار آمریکایی و آبشار نقاب عروس.
این آبشارها روی هم رفته بالاترین سرعت جریان در میان تمام آبشارهای جهان را دارند. بلندی این آبشار بیش از ۵۰ متر است. آبشار نعل اسبی با توجه به ارتفاع سقوط آب و شدت جریان، قوی‌ترین آبشار در آمریکای شمالی است. در زمان پُرآبی بیش از ۱۶۸ هزار مترمکعب و در حالت عادی نزدیک به ۱۱۰ هزار مترمکعب آب در دقیقه از این آبشار سرازیر می‌شود.

تبلیغات