تورم بالا درآمریکا

به گزارش پایگاه خبری ایران و روسیه به نقل از رویترز، مدیر دفتر مدیریت و بودجه کاخ سفید اذعان کرد که تورم در این کشور به سطح بسیار بالایی رسیده است.

«شالاندا یانگ» مدیر دفتر مدیریت و بودجه کاخ سفید روز چهارشنبه گفت که دولت «جو بایدن» رئیس جمهور آمریکا به توجه به اینکه تورم در آمریکا را بسیار بالا می‌داند بر رسیدگی به هزینه‌های فزاینده در کشور متمرکز شده است.

مدیر دفتر مدیریت و بودجه کاخ سفید در جلسه استماع کمیته بودجه سنا گفت: تورم خیلی بالاست. خانواده‌های آمریکایی بیش از حد هزینه پرداخت می‌کنند می‌پردازند و ما باید برای کاهش هزینه‌ها پای خود را روی ترمز قرار دهیم.

این مقام کاخ سفید تاکید کرد که در بودجه پیشنهادی رئیس جمهور آمریکا برای سال مالی ۲۰۲۴، سیاست‌های در راستای کاهش هزینه‌های مراقبت‌های بهداشتی و انرژی در نظر گرفته شده است.

به گفته یانگ، در بودجه پیشنهادی بایدن، سرمایه گذاری در آمریکا، کاهش هزینه‌های خانواده‌ها، کاهش کسری بودجه و بهبود مراقبت‌های پزشکی و تامین مورد تاکید قرار گرفته است.

دومین بانک آمریکا اخیراً به دلیل آنچه که قانونگذاران آن را ریسک سیستمیک می‌نامند، تعطیلی خود تا زمان نامعلوم را اعلام کرد و بسته شد. این بانک در واقع دومین بانکی است که در کمتر از یک هفته گذشته ورشکستگی و تعطیلی خود را در آمریکا اعلام می‌کند.

پیشتر نیز بانک «سیلیکون ولی»، پس از آنکه سپرده گذاران به یکباره وجوه خود را برداشت کردند، مجبور به تعطیلی شد و روز دوشنبه اعلام شد که «سیگنچربانک» مستقر در نیویورک نیز مجبور به بستن درهای خود شده است.

جدیدترین اخبار

دانش و پژوهش

اخبار اقتصادی