بریتانیا تحریم های آمریکا علیه روسیه را تمدید می کند

تمدید تحریم های آمریکا علیه روسیه

دولت بریتانیا با هدف قرار دادن بخش انرژی کشور و نهادهای مالی کلیدی، از واشنگتن پیروی کرده است.

به گزارش پایروس نیوز، انگلیس روز پنجشنبه تحریم‌های جدید گسترده‌ای را علیه روسیه اعلام کرد که بخش انرژی و سیستم مالی این کشور را هدف قرار می‌دهد. بر اساس بیانیه دولت، این اقدام به دنبال اقدام مشابه ایالات متحده و با هماهنگی سایر کشورهای گروه هفت (G7) صورت می گیرد.

درمجموع، ۵۰ نهاد و شخص در فهرست تحریم‌ها قرار گرفتند که هدف آنها عدم توانایی مسکو برای دور زدن سقف قیمت نفت روسیه از طریق استفاده از «ناوگان سایه‌ای» نفت‌کش‌ها بود.

همچنین موسسات اصلی سیستم مالی روسیه، به ویژه بورس اوراق بهادار مسکو و دو شرکت تابعه آن، مرکز ملی تسویه (NCC) و سپرده گذاری تسویه ملی (NSD) در لیست این تحریم قرار گرفتند. دولت بریتانیا گفت که این اقدام با هماهنگی ایالات متحده انجام شد که یک روز قبل MOEX را تعیین کرد.

بر اساس این بیانیه،  تامین کنندگان مهمات، ماشین ابزار، میکروالکترونیک و لجستیک برای ارتش روسیه از جمله نهادهای مستقر در چین، اسرائیل، قرقیزستان و ترکیه و کشتی هایی که کالاهای نظامی را از کره شمالی به روسیه حمل می کنند، هدف این تحریم هستند.

ریشی سوناک، نخست وزیر بریتانیا گفت: پوتین (ولادیمیر رئیس جمهور روسیه) باید شکست بخورد و قطع توانایی او برای تامین مالی یک درگیری طولانی مدت کاملاً حیاتی است. وی افزود: بریتانیا همیشه شانه به شانه اوکراین در مبارزه برای آزادی خواهد ایستاد. امروز ما بار دیگر فشار اقتصادی را از طریق تحریم‌ها افزایش می‌دهیم تا توانایی روسیه برای تأمین مالی ماشین جنگی خود را کاهش دهیم.

آخرین اقدامات بریتانیا پس از تحریم ۳۰۰ فرد و نهاد در روسیه توسط ایالات متحده به دلیل آنچه که آن را به عنوان ارتباط با “اقتصاد جنگی مسکو” توصیف کرد، انجام شد. آناتولی آنتونوف، سفیر مسکو در واشنگتن، این اقدام را محکوم کرد و اظهار داشت که روسیه به تحریم‌ها و هرگونه اقدام «مقابله» دیگر از سوی آمریکا «قاطعانه» پاسخ خواهد داد.

جدیدترین اخبار

دانش و پژوهش

اخبار اقتصادی