تمام حساب‌های مناطق آزاد بسه شد

به گزارش پایگاه خبری ایران و روسیه به نقل از تسنیم، محسن حیدری با اشاره به افتتاح حساب دریافت و پرداخت سازمان های مناطق آزاد از طریق خزانه نزد بانک مرکزی افزود: با عنایت به قوانین حاکم بر مناطق آزاد، مقرر شد مدیران مناطق آزاد با ثبت نام در سامانه مدیریت حساب‌های بانکی خزانه نسبت به افتتاح حساب دریافت و پرداخت نزد بانک مرکزی اقدام کنند.

وی ادامه داد: این موضوع به مناطق ابلاغ شده تا نسبت به اخذ نام کاربری و رمز عبور برای ورود به «سامانه مدیریت حساب های بانکی» خزانه جهت درخواست افتتاح حساب نزد بانک مرکزی و بستن همه حساب‌ها نزد سایر بانک‌ها اقدام کنند.

بیشتر بخوانید
جرئیات واگذاری زمین به متقاضیان نهضت ملی مسکن در مناطق آزاد

وی یادآور شد: تمام وجوه مربوط به مناطق آزاد مادامی که این مناطق از اعتبارات قانون بودجه عمومی کشور استفاده نمی کنند، به حساب های دریافت و پرداخت بر اساس درخواست سازمان های مناطق آزاد و در چارچوب اساسنامه و قوانین مرتبط از طریق اداره کل خزانه نزد بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران واریز می شود. در موارد عدم استفاده سازمان های مناطق آزاد از اعتبارات قانون بودجه کل کشور، همه وجوه واریزی به این حساب‌ها، با امضای مجاز تعیین شده در اساسنامه سازمان ها بدون نیاز به تأیید مرجع دیگر قابل برداشت است.

معاون برنامه‌ریزی و هماهنگی امور مناطق دبیرخانه شورایعالی مناطق آزاد و ویژه اقتصادی، واریز منابع به حسابهای مناطق آزاد از طریق کلیه ابزار بانکی و شعب بانک های سراسر کشور را امکان پذیر دانست و افزود: همه پرداخت‌ها از طریق حواله الکترونیک بانک مرکزی انجام می‌شود. ضمن این‌که در صورت نیاز و درخواست مناطق آزاد، اداره کل خزانه نسبت به افتتاح حساب فرعی (تنخواه گردان پرداخت و حساب کارپردازان بخش عمومی) به تعداد نیاز نزد بانک های معرفی شده از سوی بانک مرکزی اقدام می‌کند.

حیدری با اشاره به برگزاری دوره آموزشی برای مدیران ارشد مالی سازمان های مناطق آزاد گفت: تا کنون یک جلسه آموزشی با حضور مدیران مالی سازمان های مناطق آزاد و مدیران در اداره کل خزانه‌ی خزانه داری کل کشور به کوشش این معاونت برگزار شده و این معاونت آمادگی برگزاری دوره های آموزشی دیگر برای مدیران و کارشناسان مرتبط در سازمان های مناطق آزاد را دارد.

جدیدترین اخبار

دانش و پژوهش

اخبار اقتصادی