روسیه مالک کارخانه شکلات سازی رئیس جمهور سابق اوکراین شد

کارخانه روسی متعلق به شرکت «روشن» پیوتر پوروشنکو بود که سال‌ها به دلیل فرار مالیاتی تحت بازرسی قرار داشت.

به گزارش پایروس نیوز به نقل از ریانووستی، روز دوشنبه سرویس دادگستری فدرال گزارش داد: سهام یک کارخانه شکلات سازی که قبلاً متعلق به پیوتر پوروشنکو، رئیس جمهور سابق اوکراین بود، پس از تصمیم دادگاه به مالکیت دولت روسیه منتقل شده است.

در ماه فوریه، یک دادگاه منطقه ای به نفع ملی کردن شرکت شیرینی پزی Roshen، واقع در لیپتسک، غرب روسیه، رای داد. این شرکت سال‌ها به دلیل فرار مالیاتی تحت بررسی بوده است.

دیمیتری آریستوف، رئیس دادگاه، آخرین تصمیم دادگاه را به RIA تأیید کرد و گفت که “سهام کارخانه شیرینی سازی JSC Lipetsk Roshen” به روسیه منتقل شد.

در ماه فوریه، دادگاه منطقه اوکتیابرسکی در لیپتسک با درخواست معاون دادستان کل برای توقیف سهام شرکت روشن به نفع دولت روسیه موافقت کرد. به گفته ضابطان، صاحبان روشِن از نیروهای مسلح اوکراین حمایت مالی می کردند و از سیاست های ضد روسی حمایت می کردند. پوروشنکو و پسرش الکسی نیز از انجام هرگونه فعالیت تجاری در خاک روسیه منع شدند.

شرکت Roshen کارخانه را در سال ۲۰۰۱ در منطقه لیپتسک خریداری کرد. در سال ۲۰۱۴، تولید به دلیل یک پرونده جنایی زمانی که مدیر عامل محلی آن متهم به “توطئه با افراد ناشناس برای استفاده غیرقانونی از یک علامت تجاری ثبت شده برای استخراج سود اضافی” شد، به حالت تعلیق درآمد. این کارخانه بعداً تولید خود را از سر گرفت و در سال ۲۰۱۷ به طور کامل فعالیت خود را متوقف کرد.

جدیدترین اخبار

دانش و پژوهش

اخبار اقتصادی