به گزارش پایروس به نقل از ایرنا، تیم‌های استقلال و صنعت نفت آبادان در هفته شانزدهم لیگ برتر باشگاه‌های ایران از ساعت ۱۷:۱۵ جمعه امشب در ورزشگاه آزادی روبروی یکدیگر قرار گرفتند.

با توجه به حکم کمیته انضباطی فدراسیون فوتبال استقلال از حضور تماشاگرانش محروم بود  و این مسابقه در ورزشگاه خالی برگزار شد.

قصاوت این دیدار را حسن اکرمی با کمک‌های علیرضا ایلدرم و امیرمحمد داودزاده بر عهده داشتند.

استقلال برای تثبیت جایگاه خود در صدر جدول نیاز به سه امتیاز کامل این مسابقه داشت. شاگردان جواد نکونام که در تعطیلات نیم فصل دو خرید خوب به نام‌های جلال‌الدین ماشاریپوف و رافائل داسیلوا را داشتند و البته با نظر سرمربی‌ میلاد فخرالدینی را نیز جذب کردندَ، مدعی اصلی قهرمانی در این فصل محسوب می‌شوند.

از سوی دیگر صنعت نفت پس از شکست برابر استقلال ملاثانی در جام حذفی، به دنبال کسب امتیاز در این مسابقه بود تا بتواند به ناکامی‌های خود پایان داده و از خطر سقوط فاصله بگیرد.

دقیقه ۴: سانتر مهدی مهدی‌پور با ضربه سر محمدحسین مرادمند همراه بود که به شکل خطرناکی از بالای دروازه صنعت نفت آبادان به خارج رفت.

دقیقه ۱۴: ضربه طالب ریکانی با اختلاف از کنار دروازه به بیرون رفت.

دقیقه ۲۴: استقلال موقعیت بسیار خوبی را از دست داد. ارسال کرنر مهدی‌پور ابتدا با ضربه سر بلانکو همراه شد و او توپ را برای سهرابیان کاشت که شوت بغل پای او را پیام پارسا سنگربان صنعت نفت به زیبایی دفع کرد و دروازه تیمش را نجات داد.

دقیقه ۴۴: ضربه سر ابوالفضل جلالی به راحتی در دستان پیام پارسا دروازه‌بان صنعت نفت آبادان قرار گرفت.

۴۵+۵: روزبه چشمی توپ را به بلانکو سپرد و مهاجم آرژانتینی با یک پاس طلایی توپ را به خود چشمی سپرد و این بازیکن سنگربان صنعت نفت را دریبل زد که در ادامه مدافع آبادانی‌ها با اثرگذاری روی توپ، آن را راهی کرنر کرد و مانع از گلزنی استقلال شد.

دقیقه ۴۷: آرش رضاوند با پاس زمینی، توپ را به آرمان رمضانی که درون محوطه جریمه بود پاس داد و در شرایطی که این بازیکن پشت به دروازه بود، توپ را به بیرون محوطه جریمه برگرداند تا مهدی پور با شوت محکم به زیبایی وارد دروازه صنعت نفت آبادان کند.

دقیقه ۵۲: طالب ریکانی از راه دور و با یک شوت سرکش قصد گلزنی داشت که شوت او به شکل خطرناکی از بالای دروازه به بیرون رفت.

دقیقه ۶۵:ارسال جلالی از سمت چپ به روی دروازه صنعت نفت آبادان با ضربه سر بلانکو با اختلاف کمی از بالای دروازه به بیرون رفت.

دقیقه ۶۹: سانتر جلالی از سمت چپ به بلانکو رسید که ضربه پای چپ او از داخل محوطه جریمه از بالای دروازه به شکل خطرناکی به بیرون رفت.

دقیقه 78: استقلال روی یک ضدحمله صاحب فرصت خوبی شد که نفوذ حردانی به درون محوطه جریمه و ارسال تند و تیز او بی ثمر به بیرون رفت.

دقیقه ۸۵: مهرداد محمدی در موقعیت تک به تک بهترین فرصت را برای گلزنی در این بازی داشت اما پیام پارسا با واکنش دیدنی خود این اجازه را به او نداد.
ترکیب اولیه استقلال:

سیدحسین حسینی، محمدحسین مرادمند، رافائل سیلوا، آرمین سهرابیان، صالح حردانی، سید ابوالفضل جلالی، روزبه چشمی، مهدی مهدی‌پور، آرش رضاوند، گوستاو بلانکو و آرمان رمضانی

سرمربی: جواد نکونام

ترکیب اولیه صنعت نفت:
پیام پارسا، عرفان قهرمانی، حسین شنانی، طالب ریکانی، رضا امانی نژاد، یوسف کی شمس، میثم تهی دست، فیاض میردورقی، فرشاد محمدی مهر، محمدصادق بارانی و امیرمحمد پناهی

سرمربی: سهراب بختیاری‌زاده

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *