به گزارش پایگاه خبری پایروس؛ «هیتاناس ناوسدا» رئیس جمهوری لیتوانی در نشست امنیتی مونیخ در آلمان همچنین خاطرنشان کرد، شاخص‌های اقتصاد کلان نشان می‌دهد که اقتصاد روسیه همچنان و با وجود تحریم‌های غربی با ثبات مانده است.

به نقل از شبکه خبری راشاتودی، این اظهارات از سوی لیتوانی که یکی از اعضای اتحادیه اروپا هم محسوب می‌شود در حالی در کنفرانس امنیتی مونیخ مطرح شده که بر اساس آمارهای رسمی جدید تولید ناخالص داخلی روسیه در سال ۲۰۲۳، ۳.۶ درصد بود که از آمریکا و اتحادیه اروپا هم بیشتر است.

رئیس جمهوری لیتوانی در ادامه گفت: باید اعتراف کنیم که این بسته‌های تحریمی غرب علیه مسکو تاثیر محدودی بر اقتصاد روسیه داشته است.

وی ضمن بیان این مساله که روسیه در دور زدن تحریم‌ها متبحر شده، خاطرنشان کرد که اتحادیه اروپا باید بر اقدامات آتی و روش‌هایی برای جلوگیری از فرار و دور زدن تحریم‌ها تمرکز کند.

رئیس جمهوری لیتوانی ادامه داد: تقویت پیامدهای ثانویه و راه‌هایی برای دور زدن این تحریم‌ها توسط روسیه باعث شده تا تاثیرگذاری تحریم‌ها منفی باشد.

این مقام مسئول همچنین از بروکسل خواست تا بر روی راه‌هایی برای استفاده از دارایی‌های مسدود شده روسیه به منظور کمک به اوکراین کار و تلاش‌هایش را مضاعف کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *