بیست و دوم اسفند،«بزرگداشت شهدا»

به گزارش پایگاه خبری ایران و روسیه به نقل از فارس، معاون اول رئیس جمهور به مناسبت بیست و دوم اسفند ماه و روز بزرگداشت شهدا، در پیامی یاد و نام شهدای عزیز ایران اسلامی را گرامی داشت و صبر و پایداری خانواده های گرانقدرشان را ستایش کرد.

شهادت صدای سخن عشق در این گنبد دوار است و یادگاری خوش تر از آن در این جهان فانی وجود ندارد. شهدا بر جسم خاکی خویش، مهر انقضا زدند تا نزد معبود برای همیشه زنده باقی بمانند. این گواهی تاریخ است برای همه کسانی که الگوی شان سید شهیدان عالم و مکتب شان عاشوراست. و در مسیر همین مکتب مبارزان انقلاب اسلامی و سپس رزمندگان جنگ تحمیلی و اکنون مدافعان مرزهای ایران اسلامی و حرم اهل بیت (ع) نشان دادند که هیچ قدرت مادی در دنیا توان مقابله با این فرهنگ را ندارد. اکنون بر ما بازماندگان است که پاس بداریم از خودگذشتگی آنها را و بکوشیم شمع ایثار و فداکاری در تندباد حوادث و ناملایمات این روزگار کم فروغ نشود.

بیست و دوم اسفند هر سال به مناسبت روز «بزرگداشت شهدا» و سالروز صدور فرمان حضرت امام خمینی(ره) مبنی بر تاسیس بنیاد شهید انقلاب اسلامی ایران، فرصتی برای یادآوری و پاسداری از همین فرهنگ است. یاد و نام شهدای عزیز ایران اسلامی را گرامی می دارم و صبر و پایداری خانواده های گرانقدرشان را می ستایم. امید که از این راه حسینی جا نمانیم.

تبلیغات