بورس نیم ساعت صعود ، ۳ ساعت نزول

اما شاخص کل هم وزن بورس با رشد ۳ هزار و ۶۰۷ واحدی در رقم ۵۴۹ هزار و ۲۶۴ واحدی ایستاد. همچنین شاخص کل فرابورس (آیفکس) با افزایش ۳۷ واحدی در سطح ۲۳ هزار و ۸۳ واحد قرار گرفت. اما شاخص کل هم وزن فرابورس ۴۳۹ واحد رشد کرد و به رقم ۹۵ هزار و ۸۶۴ واحد رسیده است.

در پایان معاملات ‌روز شنبه، ۲۸۲ نماد رشد قیمت داشتند و ۳۵۶ نماد کاهش قیمت داشتند. به عبارت دیگر، ۴۴ درصد بازار رشد قیمت داشتند و ۵۶ درصد بازار افت قیمت داشتند.

خروج پول حقیقی از بورس
امروز ارزش خالص تغییر مالکیت حقوقی به حقیقی بازار پس از یک روز وقفه بار دیگر منفی بود و ۵۴۲ میلیارد تومان پول حقیقی از بورس خارج شد.

در معاملات روز شنبه بیشترین خروج پول حقیقی به سهام خودرو (شرکت ایران خودرو) اختصاص داشت که ارزش تغییر مالکیت حقیقی به حقوقی آن ۶۱ میلیارد تومان بود.

فولاد دومین رتبه خروج را داشت و پس از آن، نمادهای بپاس، فملی و کاوه بیشترین خروج پول حقیقی را داشتند.

در سوی دیگر، نماد بورس بیشترین ورود پول حقیقی را داشت و وبملت، وبصادر و اخابر در رتبه‌های بعدی بودند.

بورس

نمادهای پیشران بازار

امروز نمادهای بزرگ بازار؛ فولاد، فملی، کگل، فارس، کچاد و شستا بیشترین تأثیر را در افت شاخص کل بورس داشتند و در مقابل نمادهای بانکی؛ وبملت، وپاسار و وتجارت بزرگان سبزپوش بازار بودند.

در فرابورس نیز نمادهای فرابورس، وهور و کوثر بیشترین تأثیر مثبت را بر شاخص کل فرابورس گذاشتند و نمادهای زاگرس، شگویا و فزر بیشترین اثر کاهنده بر شاخص داشتند.

در بین نمادهای پرتراکنش بورس امروز نیز شستا بیشترین تراکنش را داشت و فولاد و وبملت در رتبه‌های بعدی قرار گرفتند. در فرابورس نیز نمادهای انتخاب، دی و گدنا پرتراکنش‌ترین نمادها بودند.

افت ارزش معاملات خرد
امروز ارزش معاملات کل بازار سهام به ۴۲ هزار و ۸۹۸ میلیارد تومان رسید. ارزش معاملات اوراق بدهی در بازار ثانویه ۲۶ هزار و ۴۸۴ میلیارد تومان بود که ۶۲ درصد از ارزش کل معاملات بازار را در این روز شامل می شود.

امروز ارزش معاملات خرد سهام نیز با کاهش ۶ درصدی به نسبت روز معاملاتی قبل به رقم ۹ هزار و ۶۵ میلیارد تومان رسید.

عرضه و تقاضای بازار
در معاملات شنبه، ۶۹ نماد صف خرید داشتند و ۵۴ نماد با صف فروش مواجه بودند. ارزش صف‌های خرید با افت ۴۰ درصدی به ۲۵۶ میلیارد تومان رسید و ارزش صف‌های فروش نیز ۵۲ درصد افزایش یافت و ۳۴۷ میلیارد تومان بود.

در پایان معاملات نماد انرژی۳ (سایر اشخاص بورس انرژی) با صف خرید ۳۵ میلیارد تومانی در صدر جدول تقاضای پایانی بازار قرار گرفت. پس از انرژی۳، نمادهای غویتا (شرکت ویتانا) و تنوین (شرکت تأمین سرمایه نوین) بیشترین صف خرید را داشتند.

در سوی دیگر در پایان معاملات نماد خزامیا بیشترین صف فروش را داشت و فاذر، حآفرین، غدشت و غپونه دیگر نمادهایی بودند که -پس از خزامیا- بیشترین صف فروش را داشتند.

جدیدترین اخبار

دانش و پژوهش

اخبار اقتصادی