برنامه رمضانیه در یزد

به گزارش پایگاه خبری ایران و روسیه به نقل از مهر، مهران فاطمی دوشنبه در نشست ستاد اجرایی خدمات سفر استان، با بیان اینکه تقارن بهار طبیعت و بهار قرآن در نوروز ۱۴۰۲ یک فرصت است، اظهار کرد: نوروز از جنس تحول بوده و برنامه‌ریزی‌ها و سیاست‌گذاری‌های فرهنگی نوروز باید جدید، مبتکرانه و تحولی باشد.

استاندار یزد در ادامه با اشاره به بسته تدوین‌ شده تحت عنوان «ویژه‌برنامه‌های فرهنگی رمضانیه»، ادامه داد: این بسته سیاستی، باید تکمیل و متولی اجرای هر برنامه و دستگاه‌های مرتبط با آن مشخص شود.

فاطمی در ادامه خطاب به فرمانداران گفت: برنامه‌ریزی‌ها به‌صورت هنرمندانه و متناسب با ظرفیت‌های شهرستان‌ها، تدوین و اجرایی شود.

او در بخش دیگری از سخنانش، مبادی ورودی به استان؛ از جمله فرودگاه، راه‌آهن، ترمینال و ورودی‌های زمینی، را پیشانی استان دانست و بر تهیه بسته ویژه‌ای برای فضاسازی و زیباسازی آن‌ها تأکید کرد.

استاندار یزد با بیان اینکه یزدی‌ها از دیرباز به میهمان‌نوازی شهره و زبانزد هستند، خاطرنشان کرد: عوامل اجرایی طرح‌های نوروزی باید اخلاق مدارانه نسبت به ایفای وظایف قانونی خود اقدام کنند.

او در بخش پایانی سخنانش راهبرد استان در نوروز ۱۴۰۲ را نوروزِ بدون فوتی عنوان کرد و گفت: فرمانداران مسائل مربوط به ترافیک و تصادفات را به‌صورت روزانه بررسی و اقدامات و برنامه‌ریزی‌های لازم را انجام دهند.

مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی یزد نیز در این نشست اظهار کرد:‌ در تدوین و اجرای برنامه‌های فرهنگی از ظرفیت تمام نهادهای مردمی و دولتی استفاده می‌شود.

احمد آخوندی افزود: برگزاری ویژه‌برنامه استقبال از دو بهار رمضان و نوروز در مساجد مهم شهر و روستا، برگزاری مراسم فرهنگی و گردشگری افطار تا ساعت ۱۲ شب هر شب در یکی از معابر مهم، جزء خوانی دسته‌جمعی قرآن کریم در اماکن پربازدید گردشگری و اجرای پویش افطاری ساده در اماکن گردشگری از جمله برنامه‌های تدوین‌شده در ستاد خدمات سفر استان یزد برای نوروز ۱۴۰۲ است.

جدیدترین اخبار

دانش و پژوهش

اخبار اقتصادی