با نوشیدن آب از بیماری قلبی جلوگیری کنید

به گزارش خبرگزاری ایران و روسیه به نقل از نمناک،افرادی که هر روز آب کافی نمی نوشند؛ در معرض خطر ابتلا به بیماری های کشنده قرار دارند. دانشمندان از مردم می خواهند که هر روز شش تا هشت لیوان آب مصرف کنند تا از خطر نارسایی قلبی جلوگیری کنند.

نارسایی قلبی زمانی اتفاق می ‌افتد که قلب قادر به پمپاژ درست خون در بدن نباشد که معمولا به دلیل ضعیف یا سفت شدنِ قلب است. این یک عارضه همیشگی است که معمولا با گذشت زمان بدتر می شود.

همانند کاهش مصرف نمک، نوشیدن آب کافی و هیدراته ماندن روش هایی برای مراقبت از قلب هستند و ممکن است به کاهش خطرات طولانی مدت بیماری قلبی کمک کنند.

محققی در مؤسسه ملی بهداشت، تیمی را رهبری می کرد که تقریبا ۱۲۰۰۰ بزرگسال را مورد بررسی قرار دادند. آن ها بین ۴۵ تا ۶۶ سال سن داشتند و در شروع تحقیق نارسایی قلبی، دیابت یا چاقی نداشتند. حدود ۱۳۶۶ نفر (۱۱.۵۶ درصد) بعدا دچار نارسایی قلبی شدند که البته با افزایش سن شایع ‌تر است.

این تیم سطوح سدیم خون که با کاهش سطح مایعات بدن افزایش می یابد را ارزیابی کردند:

محدوده طبیعی سدیم سرم بین ۱۳۵ تا ۱۴۶ میلی اکی والان در لیتر است اما افرادی که در میانسالی سطح سدیم شان حدود ۱۴۳ میلی اکی والان در لیتر بود، ۳۹ درصد بیشتر از افرادی که سطوح پایین تری داشتند، با خطر نارسایی قلبی مواجه بودند.

داده ها همچنین نشان داد؛ افراد بالای ۷۰ سال با سطح سدیم ۱۴۳ میلی اکی والان در لیتر، ۶۲ درصد بیشتر در معرض ابتلا به هیپرتروفی بطن چپ یا ضخیم شدن قلب هستند.

یافته‌ های اولیه نشان می ‌دهد که هیدراسیون خوب بدن می تواند به جلوگیری یا کند کردن پیشرفت تغییرات درون قلب که می ‌تواند منجر به نارسایی شود، کمک کند. مایعات چه آب باشد و چه چای؛ برای طیف وسیعی از عملکرد های بدن از جمله کمک به قلب برای پمپاژ کارآمد خون، گردش خون و کارکرد بهتر عروق ضروری هستند.

راه حل و توصیه کارشناسان

محققان مصرف روزانه ۶ تا ۸ فنجان (۱.۵ تا ۲.۱ لیتر) را برای زنان و ۸ تا ۱۲ فنجان (۲ تا ۳ لیتر) برای مردان توصیه کرده اند.

این مشکل می تواند به خاطر عوامل زیادی مثل حمله قلبی، فشار خون بالا، دیابت، کاردیومیوپاتی و نقص های قلبی مادرزادی ایجاد شود. اما عادات سالم می تواند از بسیاری از این عوارض جلوگیری کند.

متخصصان برای مراقبت از قلب، ورزش منظم، ترک سیگار، نوشیدن کافئین در حد متوسط و رژیم غذایی سالم را توصیه می کنند. مصرف غذاهای شور، شیرین و چرب هم باید محدود شود.

جدیدترین اخبار

دانش و پژوهش

اخبار اقتصادی