بازگشت کارلسن به مسابقات شطرنج نروژ در نبود روس ها

مرد شماره یک شطرنج جهان پس از کناره‌گیری از عنوان قهرمانی جهان، در مسابقات نروژ بازی خواهد کرد.

به گزارش پایگاه خبری ایران و روسیه، مگنوس کارلسن، مرد شماره یک شطرنج جهان پس از کناره‌گیری از عنوان قهرمانی جهان، به مسابقات شطرنج نروژ بازخواهد گشت. قرار است این رقابت‌ها در شهر جنوب غربی استاوانگر از ۲۹ می تا ۹ ژوئن برگزار شود.

قطعا در این مسابقات طرفداران به وجد خواهند آمد. قرار است مرد نروژی شطرنج با هیکارو ناکامورا روبه‌رو شود. در مسابقات شطرنج ۲۰۲۳ نروژ، علاوه بر مگنوس کارلسن (باریتینگ ۲۸۵۲) شطرنج‌بازانی مانند علیرضا فیروزجا (۲۷۸۵)، آنیش گیری (۲۷۶۸)، وسلی سو(۲۷۶۱)، هیکارو ناکامورا (۲۷۶۸)، کاروانا( ۲۷۶۶)، ممدیاروف (۲۷۳۸) و…شرکت خواهند کرد.

جای ترس برای بقیه شطرنج‌بازان وجود دارد چرا که مرد شماره یک شطرنج جهان در این مسابقات حضور خواهد داشت. رکورد کارلسن در استاوانگر خیره کننده است. مرد نروژی نیمی از مسابقات شطرنج نروژ قبلی را برده و برای ششمین قهرمانی خود وارد این مسابقات خواهد شد.

برای دومین سال متوالی، هیچ استاد بزرگ روسی در این مسابقات شرکت نخواهد کرد. پس از شروع جنگ در اوکراین در فوریه گذشته، شطرنج نروژ اعلام کرد که تصمیم گرفته است از “تحریم‌های جامعه جهانی علیه روسیه حمایت کند.” به نظر می‌رسد که این سیاست ادامه یافته است.

شطرنج نروژ یک رویداد سخت است که در ۱۲ روز کار خود را دنبال می کند. این شطرنج دارای فرمت منحصر به فردی است. جایزه این رقابت‌ها ۲۳۷ هزار دلار خواهد بود که نفر اول ۷۱ هزار دلار به دست خواهد آورد.

سخنگوی برگزاری این مسابقات گفت: ما هیجان زده هستیم که شاهد حضور این شطرنج‌بازان بسیار ماهر خواهیم بود. ما مشتاقانه منتظر میزبانی یک تورنمنت فراموش نشدنی هستیم!

انتهای پیام

جدیدترین اخبار

دانش و پژوهش

اخبار اقتصادی