بازگشت انگلیس به دوران استفاده از زغال سنگ

به گزارش پایگاه خبری ایران و رسیه به نقل از راشاتودی،اپراتور شبکه ملی برق انگلیس (ESO) در اطلاعیه ای اعلام کرد: این اقدام باید اعتماد عمومی را نسبت به عرضه انرژی در روز دوشنبه ایجاد کند.

اپراتور ESO افزود: این اطلاعیه تاییدی بر استفاده از این واحدهای (تولید برق) در روز دوشنبه نیست، بلکه در دسترس بودن آنها را تأیید می کند.

جهش صادرات زغال سنگ روسیهنواک: ممنوعیت اتحادیه اروپا مانع صادرات زغال سنگ روسیه نمی شود

این اپراتور همچنین تأکید کرد که قرار دادن نیروگاه های زغال سنگ در حالت آماده باش به این معنی نیست که انتظار خاموشی را داریم و این اقدام صرفاً یک اقدام احتیاطی است.

بر اساس این گزارش، دو نیروگاه مورد بحث که متعلق به شرکت انرژی دراکس هستند، قادر به تولید حدود ۱.۱ گیگاوات برق هستند. آنها تحت قراردادهای اضطراری زمستانی کار می کنند، به این معنی که تنها در صورتی می توانند به مدار وصل شوند که اپراتور شبکه به آنها دستور دهد.

این دستور آماده باش در حالی صادر می شود که دمای هوا در سراسر بریتانیا در روز یکشنبه به زیر صفر رسیده است و موجب اعلام هشدارهای “زرد” آب و هوا برای برف و یخ در بیشتر نقاط این کشور شده است.

انتظار می رود هوا در طول هفته جاری میلادی همچنان سرد بماند که این امر خانوارهای انگلیسی را مجبور خواهد کرد استفاده از سیستم های گرمایشی را افزایش دهند. افزایش دمای سیستم های گرمایشی نیز باعث افزایش تقاضا برای برق و فشار بر شبکه می شود.

سرما و یخبندان همچنین تولید برق بادی در این کشور را کاهش داده است که تنها ۳ درصد از برق بریتانیا را در روز یکشنبه تامین می کرد.

این امر باعث شد تا شبکه برق انگلیس به نیروگاه های گاز سوز و واردات برق از دیگر کشورهای اروپا، عمدتاً از فرانسه، تکیه کند.

با این حال، ذخایر گاز بریتانیا در حال حاضر بسیار کم است و تولید انرژی هسته ای فرانسه نیز در ماه های اخیر کاهش یافته است. کاهش تولید برق فرانسه از نیروگاه های هسته ای این نگرانی را برانگیخته است که این کشور به زودی قادر به تامین نیاز داخلی خود نیز نخواهد بود.

انتهای پیام/

جدیدترین اخبار

دانش و پژوهش

اخبار اقتصادی