اولاف شولتس:مسکو باید تمام نیروهای خود را از اوکراین خارج کند

اولاف شولتس، صدراعظم آلمان گفت، کلید پایان دادن به درگیری خونین اوکراین در دستان ولادیمیر پوتین، رئیس‌جمهوری روسیه قرار دارد.

به گزارش پایگاه خبری اقتصاد ایران و روسیه و به نقل از ایسنا، اولاف شولتس طی مصاحبه‌ای با فرید زکریا، خبرنگار سی‌ان‌ان عنوان داشت: مسکو باید تمام نیروهای خود را از اوکراین خارج کند تا مذاکرات صلح برگزار شود.

اما این درحالیست که کرملین از پیش تصریح کرده که چنین پیش‌شرطی برای مذاکرات صلح “غیرقابل قبول” است.

صدراعظم آلمان استدلال کرد: پوتین لازم است بداند که با حمله و تهاجم پیروز نخواهد شد. او باید نیروهایش را از اوکراین خارج کند و این اساس مذاکرات می‌باشد. اوکراین آماده مذاکرات صلح است اما قبل از آن این موضوع باید توسط پوتین انجام شود.

اظهارات این صدراعظم با هر آن چیزی که ولودیمیر زلنسکی، رئیس‌جمهوری اوکراین پیشتر گفته بود، در تضاد است. زلنسکی قبلا مدعی شده بود که تحت هیچ شرایطی حاضر به گفت‌وگو با پوتین نیست.

اولاف شولتس در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه آیا امکان مصالحه‌ای وجود دارد که براساس آن اوکراین، کریمه و بخش‌هایی از دونباس را به روسیه واگذار کند و در عوض تضمین‌های امنیتی مانند عضویت در ناتو و اتحادیه اروپا را دریافت کند، گفت: بدون اوکراینی‌ها هیچ تصمیمی وجود نخواهد داشت.

وی در پایان ادعا کرد که پیش از آغاز این جنگ، روسیه قابلیت و توانایی دفاعی اوکراین را دست کم می‌گرفت و تصور می‌کرد غرب تمایلی برای کمک به کی‌یف نشان ندهد.

تبلیغات