افزایش فروش خاویار سیاه در روسیه

آمارها نشان می دهد مصرف خوراکی های ملی در نیمه اول سال جاری حدود ۱۰ درصد رشد داشته است.

بر اساس تحلیل خرده فروشی، مصرف داخلی ماهیان خاویاری در روسیه تقریباً ۱۰ درصد در نیمه اول سال ۲۰۲۴ افزایش یافته است. طبق گزارش ها، تقاضای مداوم برای تولید، فروش را افزایش داده است.

شرکت تحلیلی Checkindex.ru گزارش داد که روس‌ها بین ۱ ژانویه تا ۱۵ ژوئن ۹ درصد بیشتر از مدت مشابه سال ۲۰۲۳ خاویار خریداری کرده‌اند.

این گزارش نشان می‌دهد که مصرف‌کنندگان به خرید حجم‌های کوچک‌تر با اندازه‌های ۳۰ تا ۵۰ گرم (۱-۱.۷ اونس) روی آورده‌اند. به طور متوسط، روس ها برای هر خرید خاویار کمی بیش از ۳۵ دلار خرج کردند که ۷ درصد بیشتر از سال گذشته و ۲۳ درصد بیشتر از سال ۲۰۱۹ است.

از آنجایی که روسیه و سایر کشورهای حاشیه خزر در سال ۲۰۰۶ صید ماهیان خاویاری در دریا را ممنوع کردند، تنها خاویار قانونی موجود در بازار از مزارع پرورش ماهی تهیه می شود. این یک تجارت قدیمی است و ماهیان خاویاری پنج تا هفت سال قبل از صید رشد می‌کنند.

آمارهای دولتی حاکی از رشد تقریباً ۱۰ درصدی تولید در سال گذشته است که به ۶۹.۴ تن خاویار رسیده است. این افزایش در چهار ماه اول سال ۲۰۲۴ نرخ رکورد ۳۷ درصدی را نسبت به سال قبل داشت که دومین جهش تولید از سال ۲۰۲۱ است، زمانی که این صنعت پس از افت ناشی از همه‌گیری کووید-۱۹ بازگشت. این افزایش همچنین نشان دهنده قدرت خرید قوی تر برای روس ها است.

جدیدترین اخبار

دانش و پژوهش

اخبار اقتصادی