اعلام قیمت نهایی بلیت های هواپیما

به گزارش خبرگزاری ایران و روسیه و به نقل از ایسنا،با وجود اصرار شرکت‌های هواپیمایی به افزایش قیمت بلیت پرواز، در حالی که در دو ماه گذشته ایرلاین‌ها به آب و آتش زدند تا تغییری در قیمت‌ها رخ دهد، در نهایت وزیر راه و شهرسازی آب پاکی را روی دست ایرلاین‌ها ریخت و اعلام کرد که هیچگونه افزایش قیمتی برای تعطیلات نوروزی اتفاق نخواهد افتاد.

با وجود این؛ حتی در همین مدت هم برخی شرکت‌های هواپیمایی قیمت‌های خود را خودسرانه تا ۳۰ درصد هم افزایش دادند؛ هرچند که انجمن شرکت‌های هواپیمایی معتقد است این افزایش قیمت در شورای عالی هواپیمایی تصویب شده و قانونی است، اما سازمان هواپیمایی کشوری هم اگرچه با افزایش قیمت موافق است، آن را ملزم به ابلاغ از سوی ستاد تنظیم بازار می‌داند.

به همین دلیل دادستانی هم در مقاطع مختلف به داستان ورود کرده و شرکت‌ها را ملزم کرد که قیمت‌ها را به قبل از افزایش برگردانده و وجه‌های اضافی دریافت‌شده را هم به مسافران بازگردانند، هرچند بازگرداندن این وجوه اضافه هم کشدار شد و به درازا کشید.

اما سقف قیمتی در مسیرهای پروازی چقدر است؟ تیر ماه ۱۴۰۰ بود که شرکت‌های هواپیمایی اقدام به افزایش ۳۰ درصدی قیمت بلیت هواپیما در مسیرهای داخلی کردند هرچند همان زمان اعلام کرد که این اقدام غیرقانونی است و درنهایت آبان‌ماه، قیمت بلیت پروازهای داخلی نسبت به آن چه که ایرلاین‌ها از ابتدای تیر ماه افزایش داده بودند حدود ۱۰ درصد کاهش پیدا کرد تا از اول آذر ۱۴۰۰، نرخ‌های جدید اعمال شود و از آن پس تا کنون، مصوبه‌ای برای افزایش قیمت بلیت هواپیما صادر نشده است.

آخرین اعمال قیمتی که به‌صورت قانونی اعلام شده و سقف قیمت‌ها، در اینجا آمده است و البته سازمان هواپیمایی کشوری اعلام کرده که مسافران در صورت مواجهه با قیمت‌های نامتعارف، به سازمان هواپیمایی کشوری مراجعه کرده و شکایت خود را اعلام کنند تا به این شکایات رسیدگی شود.

جدیدترین اخبار

دانش و پژوهش

اخبار اقتصادی