استراتژی دشمن در جنگ ترکیبی با روسیه


به گزارش پایگاه خبری ایران و روسیه به نقل از تاس، معاون رئیس شورای امنیت روسیه نسبت به روش های یکسان دشمن های این کشور در مقابله با روسیه هشدار داد.

«دیمیتری مدودف» معاون رئیس شورای امنیت روسیه روز جمعه اعلام کرد روش مورد علاقه دشمنان روسیه این است که از سازمان‌های غیرانتفاعی در جنگ‌های ترکیبی بهره بگیرند.

معاون رئیس شورای امنیت روسیه در پیامی تاکید کرد: می دانیم که روش مورد علاقه دشمنان ما، همه دشمنان، استفاده از سازمان های غیرانتفاعی در جنگ های ترکیبی است.

رئیس جمهور سابق روسیه یاددآور شد که این کار با ایجاد سازمان هایی تحت پوشش های امن صورت می گیرد اما آنها در واقع به دنبال بی ثبات کردن اوضاع در کشور و تضعیف ثبات در جامعه مدنی مورد نظر هستند.

مدودف تاکید کرد که روسیه شاهد نمونه‌های بسیاری از این دست بوده است و اکنون چنین روش‌هایی از سوی دشمن ارتقا یافته است.

ارتش روسیه ۲۴ فوریه (۵ اسفند ۱۴۰۰) «عملیات نظامی ویژه» خود را در شرق اوکراین آغاز کرد؛ مقامات ارشد دولت روسیه می گویند این عملیات در پاسخ به درخواست سران خودمختار دونتسک و لوهانسک برای حفاظت از آنها در برابر نیروهای اوکراینی آغاز شده است.

ولادیمیر پوتین، رئیس‌جمهور روسیه گفته است که هدف از این عملیات «حمایت از مردمی است که بیش از هشت سال تحت نسل‌کشی و آزار و اذیت رژیم کی‌یف قرار داشتند».

آمریکا و کشورهای غربی برای مقابله با پیشروی ارتش روسیه، ضمن ارسال انواع تسلیحات پیشرفته به ارتش اوکراین، تاکنون تحریم‌های زیادی علیه روسیه اعمال کرده‌اند. از سوی دیگر «سرگئی لاوروف»، وزیر خارجه روسیه نیز گفته است هر گونه محموله و کاروانِ حامل تسلیحات نظامی برای اوکراین، هدفی مشروع برای نیروهای روسیه است.

جدیدترین اخبار

دانش و پژوهش

اخبار اقتصادی