اخراج ۱۰هزار کارمند دیگر توسط «متا»

به گزارش پایگاهخبری ایران و روسیه به نقل از فارس، متا شرکت مالک فیس‌بوک و اینستاگرام، روز سه‌شنبه گفت که قصد دارد حدود ۱۰هزار کارمند یا تقریباً ۱۳درصد نیروی کار خود را اخراج کند.

زاکربرگ طی یادداشتی که در وب‌سایت این شرکت منتشر شد، گفت که اخراج‌ها در این هفته بر افراد تأثیر می‌گذارد. این اعلامیه جدید دور دوم اخراج شرکت در نیم سال گذشته است. متا در ماه نوامبر(آبان)، بیش از ۱۱هزار نفر یا حدود ۱۳درصد از نیروی کار خود را در آن زمان اخراج کرد.

زاکربرگ در این یادداشت گفت متا همچنین قصد دارد حدود ۵هزار آگهی شغلی را که هنوز تکمیل نشده‌اند، ببندد. او این اخراج‌ها را سخت خواند و گفت که هیچ راهی برای دور زدن آن وجود ندارد.

زاکربرگ پس از سال ها استخدام اکنون با سرعتی سرسام آور، کارمندان را اخراج می کند. متا در اوج خود در سال گذشته، ۸۷هزار کارمند تمام وقت داشت. اما از آنجایی که سال گذشته اقتصاد جهانی ضعیف و بازارهای تبلیغات دیجیتال کاهش یافت، زاکربرگ شروع به کم کردم تعداد کارمندان کرد. پس از اخراج در ماه نوامبر، که تا حد زیادی بر بخش‌های تجاری و تیم‌های استخدام تأثیر گذاشت، او به اخراج های بیشتر نیز اشاره کرد.

متا این روزها با چالش های زیادی دست و پنجه نرم می کند. این شرکت نه تنها با کاهش سرعت تبلیغات دیجیتالی دست و پنجه نرم می کند، بلکه با تغییرات حریم خصوصی اپل در سیستم عامل موبایل خود نیز درگیر است، که توانایی متا را برای جمع آوری داده ها از کاربران آیفون برای کمک به تبلیغات هدفمند محدود کرده؛ همچنین با تیک تاک روبرو است که محبوبیت آن در چند سال گذشته افزایش یافت.

متا همچنین در حال تبدیل شدن به شرکت متاورس است که مردم را از طریق هدست‌ها و برنامه‌های کاربردی واقعیت مجازی به دنیای دیجیتالی فراگیر متصل می‌کند. زاکربرگ متاورس را به عنوان پلتفرم محاسباتی نسل بعدی می‌بیند، بنابراین متا میلیاردها دلار برای آن خرج کرده است.

با این حال، مشخص نیست که آیا مردم مایل به استفاده از محصولات متاورس هستند یا خیر. در ماه‌های اخیر، عموم مردم به سمت چت‌بات‌هایی که بر پایه هوش مصنوعی ساخته شده‌اند، گرایش پیدا کرده‌اند.

جدیدترین اخبار

دانش و پژوهش

اخبار اقتصادی