احتمال تمدید مهلت ثبت‌نام آزمون استخدامی آموزگاری چند درصداست؟

به گزارش پایگاه خبری ایران و روسیه به نقل از فارس، ثبت‌نام آزمون استخدامی آموزش و پرورش دهم اسفند امسال آغاز شد و بر اساس اطلاعیه این آزمون، ۲۸ هزار و ۱۸ آموزگار ابتدایی، استثنایی و ویژه مناطق مرزی و عشایری پس از آزمون کتبی، مصاحبه، گزینش و دوره مهارت آموزی جذب آموزش و پرورش می‌شوند.

صادق ستاری‌فرد معاون برنامه‌ریزی و توسعه منابع وزارت آموزش و پرورش از همه علاقه‌مندان به آموزگاری که دارای شرایط استخدام هستند، دعوت کرده است که در این آزمون شرکت کنند؛ امسال آزمون استخدامی آموزش و پرورش، تفاوت‌های عمده‌ای نسبت به سال‌های گذشته دارد و بر همین اساس امکان حضور افراد بیشتری نسبت به سال‌های قبل وجود دارد.

یکی از تفاوت‌های مهم آزمون استخدامی امسال این است که افراد دارای مدرک تحصیلی کارشناسی با سقف سنی ۴۰ سال می‌توانند در این آزمون شرکت کنند و در حقیقت امکان حضور دهه شصتی‌ها هم با مدرک کارشناسی در این آزمون وجود دارد و تفاوت دوم اینکه، گستره رشته‌هایی که آزمون در آنها برگزار می‌شود، بیشتر شد.

گسترده شدن رشته‌های شرکت کننده در آزمون استخدامی آموزش و پرورش باعث شد که داوطلبان برخی رشته‌هایی که در این آزمون امکان ثبت‌نام نداشتند، از آموزش و پرورش درخواست داشته باشند که رشته‌های آنها را هم وارد این آزمون کند. 

فارغ‌التحصیلان رشته‌های شیمی، مهندسی، آمار، حقوق، تربیت‌بدنی، محیط زیست، علم‌ اطلاعات و دا‌نش‌شناسی، فناوری اطلاعات، زبان، منابع طبیعی، حسابداری و علوم سیاسی از جمله افرادی بودند که با ثبت پویش‌های در سامانه فارس من درخواست داشتند بتوانند در این آزمون شرکت کنند. 

پیگیری خبرنگار فارس از وزارت آموزش و پرورش، نشان داد که معاونت برنامه‌ریزی و توسعه منابع وزارت آموزش و پرورش جلساتی را با سازمان اداری و استخدامی داشته است.

شنیده‌ها حاکیست که وزیر آموزش و پرورش هم در نامه‌ای به سازمان اداری و استخدامی اضافه شدن سه رشته آمار، جغرافیا و زمین شناسی را پیشنهاد داده است که البته هنوز این موضوع به تأیید نرسیده است.

بر اساس اعلام آموزش و پرورش قرار است  ۲۴ هزار و ۶۹۴ آموزگار ابتدایی، ۲۳۳۲ آموزگار استثنایی و ۹۹۲ نفر آموزگار ویژه مناطق عشایری و مرزی در مدارس جذب شوند.

ثبت‌نام آزمون استخدامی آموزش و پرورش از دهم اسفند آغاز شده و تا ۱۶ اسفند ادامه داشت که یکبار تا امروز یعنی ۱۹ اسفند تمدید شده است.

در صورتی که با تغییرات اعلام شده، موافقت شود، مهلت ثبت‌نام در آزمون استخدامی آموزش و پرورش تمدید می‌شود. البته پیگیری خبرنگار فارس حاکی از این است که جلسه‌ای نیز فردا پیرو این موضوع برگزار می‌شود.

جدیدترین اخبار

دانش و پژوهش

اخبار اقتصادی