به گزارش پایگاه خبری پایروس؛ «مسعود امرالهی» امروز (دوشنبه) در بیست و چهارمین نمایشگاه مطبوعات با تاکید بر اینکه هیچ‌گونه افزایش قیمتی در محصولات کشاورزی و کالاهای اساسی نخواهیم داشت، افزود: تمامی کالاهای اساسی مورد نیاز شب عید و ماه مبارک رمضان تامین است و هیچ کمبودی در این زمینه وجود ندارد.

مدیرکل دفتر بازرسی و نظارت بر کالاهای اساسی وزارت جهاد کشاورزی اظهارداشت: امسال با توجه به دستور دولت مبنی بر بازرسی تخصصی بازار، ابلاغی را برای مجموعه وزارت جهاد کشاورزی و سازمان حمایت از مصرف کنندگان و تولیدکنندگان صادر کرد که نظارت بر تامین کالا توسط وزارت جهاد کشاورزی و نظارت بر توزیع کالاها و صنوف و مغازه‌های سطح شهر برعهده سازمان حمایت از مصرف کنندگان و تولیدکنندگان خواهد بود.

وی اضافه کرد: البته این اقدام با همکاری گشت های مشترک از سوی دستگاه های مذکور ایجاد شده است.

امرالهی گفت: امروز ابلاغیه آغاز طرح نظارتی برکالاهای اساسی و مایحتاج عمومی مردم از امروز آغاز و تا پایان فروردین ماه سال ۱۴۰۳ ادامه خواهد داشت.

مدیرکل دفتر بازرسی و نظارت بر کالاهای اساسی وزارت جهاد کشاورزی افزود: از آنجایی که تامین کالا و نظارت و بازرسی و رصد بازار برعهده وزارت جهاد کشاورزی است سرکشی از مراکز تولیدی، پرورشی، انبارها، تولیدکنندگان عمده، مرغداری ها و کشتارگاه ها و سردخانه ها در دستور کار است و این کار شروع شده است.

وی با بیان اینکه ما درتمامی شهرستان ها، مراکز استان ها تیم های نظارتی فعال داریم گفت: در بحث نظارت هوشمند و رصد سامانه ها همچون سامانه جامع انبارها، سامانه جامع تجارت و سامانه بازرسی و نظارت در کنار این سامانه ها بازرسی میدانی را خواهیم داشت.

امرالهی با اشاره به اینکه با کمک تولیدکنندگان امسال بازار خوبی خواهیم داشت تصریح کرد: امسال با کمک سایر دستگاه های نظارتی در حوزه گران فروشی، عدم رعایت حقوق مصرف کننده، عدم درج قیمت، عدم صدور فاکتور و سایر تخلفات رصد و بازرسی انجام می دهیم و با برخورد با گران فروشان بازار را کنترل خواهیم کرد.

وی درباره عرضه خرما ماه مبارک رمضان گفت: خرما با قیمت تنظیم بازار در مراکز و فروشگاه های سطح شهرها عرضه می شود البته هنوز قیمت مصوب این کالا مشخص نشده اما بزودی اعلام خواهد شد.

بیست و چهارمین نمایشگاه رسانه های ایران با شعار «نجستم همیشه جز از راستی» از روز گذشته یکشنبه -۲۹ بهمن ماه- به مدت ۴ روز با حضور بیش از ۶۰۰ رسانه و مجموعه‌ و شرکت دانش‌بنیان فعال در این حوزه میزبان اهالی رسانه، فرهنگ و فناوری است. درهای سالن شبستان مصلای امام خمینی (ره) تا دوم اسفند ماه هر روز از ساعت ۹:۳۰ صبح تا ۱۸:۳۰، به روی علاقه‌مندان برای حضور و بازدید باز خواهد بود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *