به گزارش پایگاه خبری پایروس؛ اتلتیکو مادرید در یک بازی خانگی مقابل رایووایکانو در ورزشگاه واندامتروپولیتانو موفق شد میهمان را با نتیجه 2-1 شکست دهد و جایگاه سومی لالیگا را به بارسلونا واگذار کرد. بازی بسیار کم هیجان سپری شد و هیچ یک از دو تیم موقعیت‌های زیادی را روی دروازه یکدیگر خلق نکردند و روی معدود موقعیت‌ها به گل رسیدند.

اتلتیکو مادرید در نیمه اول از میل هجومی رایووایکانو متعجب شده بود و سعی می‌کرد بازی را در میانه‌های زمین نگه دارد و منتظر فرصت برای ضد حمله بماند. اولین موقعیت برای آنها در در دقیقه 20 به دست آمد جایی که سائول نیگز، آنخل کوره آ را در محوطه جریمه صاحب توپ کرد و این ستاره هم با چرخش و زدن ضربه پای راست دروازه‌بان حریف را به واکنش وا داشت.

در دقیقه 23 رایو وایکانو یک شوت خطرناک را روی خط محوطه جریمه توسط ایزی گالازون از دست داد.

1 دقیقه بعد اتلتیکو روی اولین حمله جدی خود به گل رسید. رودریگو ریکلمه یک ضربه آزاد غیر مستقیم را روی دروازه فرستاد که رینیلدو با ضربه سر آن را به گل اول تیمش تبدیل کرد. او در وانکنش به توهین‌های نژادپرستانه تماشاگران رقیب با گذاشتن دست روی دهانش خوشحالی کرد.

این برتری 8 دقیقه بیشتر دوام نیاورد. آلوارو گارسیا از روی خط محوطه جریمه با پای چپ کنج سمت راست دروازه‌بان اوبلاک را هدف گرفت و دروازه را باز کرد تا تیمش را شکست خورده به رختکن نفرستد.

در نیمه دوم، بازی اتلتیک بیش از پیش افت کرد. این تیم با وجود داشتن مالکیت 64در صدی موفق به زدن فقط یک شوت داخل چهارچوب (گل پیروزی بخش دیپای) شد.

در دقیقه 59 بازی آلواری گارسیا باز هم روی شوتی مشابه با گل اولش در نیمه اول دروازه اوبلاک را تهدید کرد اما توپش زاویه نداشت و دروازه‌بان اتلتیکو آن را مهار کرد.

اتلتیکو در دفاع فشرده بازی می‌کرد و امکان موقعیت سازی را از رایو وایکانو گرفته بود و ستاره‌های این تیم مدام شانسشان را روی شوت‌های از راه دور امتحان می‌کردند که در اغلب موارد ناموفق بودند و این ضربات با بلوکه مدافعان اتلتیکو همراه می‌شد.

خطرناک‌ترین ضربه آنها توسط پپ چاواریا زده شد که با اختلاف کمی از بالای دروازه اوبلاک به بیرون رفت.

در دقیقه 81 برخلاف جریان بازی و روی اشتباه دفاعی رایو وایکانو، ممفیس دیپای گل برتری بخش اتلتیکو را به ثمر رساند اما گل این ستاره به دلیل آفساید این مهاجم بعد از بررسی در VAR مردود اعلام شد.

بعد از این صحنه اتلتیکو چند حمله خطرناک ترتیب داد و نهایتا دقیقه اول وقت‌های تلف شده دیپای توانست به گل برتری خود و تیمش دست پیدا کند. آنتوان گریزمان با هوشیاری توپی را به مرکز محوطه جریمه حریف، جایی که ممفیس دیپای حضورداشت فرستاد و این ستاره هم موفق شد اولین ضربه به چهارچوب اتلتیکو را در نیمه دوم به گل تبدیل کند. بازی در لحظات آخر به تنش کشیده شد و فرانسیسکو رودریگز ستاره رایووایکانو به دلیل برخورد با ماریو هرموسو کارت قرمز دریافت کرد.

بازی با همین نتیجه به پایان رسید تا اتلیتکو رده سوم را از بارسلونا پس بگیرد و با این پیروزی با روحیه‌ای بالا به دیدار یکشنبه مقابل رئال در ورزشگاه سانتیاگو برنابئو برود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *