لوید آستین، وزیر دفاع آمریکا، روز سه شنبه در اولین حضور عمومی خود، هرچند به صورت مجازی، پس از زمان بیماری جنجالی خود, خواستار حمایت بیشتر از اوکراین شد.

به گزارش پایگاه خبری پایروس؛ به نقل از ایرنا، “آناتولی”آستین در هجدهمین نشست گروه تماس دفاعی اوکراین, درحالی که به صورت مجازی سخنرانی می‌کرد، گفت: من از این گروه می‌خواهم که تلاش مضاعف انجام دهد تا به اوکراین سامانه‌های دفاع هوایی و توانایی حیاتی بیشتری ارائه کند.

او ادعا کرد: “اوکراین به ظلم ولادیمیر پوتین رییس جمهور روسیه با شجاعت پاسخ داد. پس از تقریبا دو سال جنگ، مردم و نیروهای اوکراین با قدرت در برابر تجاوزات و اشغال روسیه ایستاده‌اند. ”

وزارت دفاع آمریکا (پنتاگون) اعلام کرد لوید آستین وزیر دفاع این کشور که تحت عمل جراحی به دلیل سرطان پروستات قرار گرفته بود، پس از مشورت تیم پزشکی، روز دوشنبه ۲۵ دی ماه (۱۵ ژانویه ۲۰۲۴) از مرکز پزشکی نظامی والتر رید مرخص شد اما وظایف خود را از راه دور انجام خواهد داد.

سرانجام پس از مدت‌ها پنهانکاری درباره علت بستری شدن آستین وزیر دفاع ایالات متحده آمریکا، مرکز پزشکی نظامی والتر رید اعلام کرد که او به سرطان پروستات مبتلا است.
پنهانکاری درباره بیماری آستین به دلیل جایگاه مهم او در ساختار سیاسی – امنیتی آمریکا از یک سو و قرار داشتن این کشور در دو جنگ بزرگ اوکراین و غزه، باعث شده‌ است که موج انتقادات شدیدی علیه او راه بیفتد؛ انتقاداتی از سوی دو حزب دموکرات و جمهوری‌خواه و در کنگره جنجال‌ برانگیز شده است.
خبرگزاری «آسوشیتدپرس» وزیر دفاع آمریکا را به دلیل وجود بحران‌های امنیت ملی مورد سرزنش قرار داده است و می‌گوید: «عدم اطلاع‌رسانی پنتاگون درباره بستری‌شدن آستین به مدت چند روز بازتابی از عدم شفافیت بزرگی درباره بیماری، زمان مرخص‌شدن او و همچنین جدی بودن آن است. چنین حفظ محرمانگی در حالی که آمریکا در بحران‌های امنیت ملی گسترده‌ای گیر افتاده خلاف همکاری استاندارد با رئیس جمهور و سایر مقامات ارشد ایالات متحده و اعضای کابی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *