به گزارش پایروس به نقل از مهر، کرملین با انتشار بیانیه‌ای اعلام کرد که آمادگی دارد تا از نشست گروه‌های مختلف فلسطینی در اواخر ماه فوریه جاری با هدف بررسی تحولات جنگ غزه میزبانی کند.

خبرگزاری سما فلسطین روز پنجشنبه اعلام کرد که میخائیل بوگدانوف، معاون وزیر خارجه روسیه در سخنانی اعلام کرد که از رهبران حماس، جهاد اسلامی، فتح و سایر سازمان‌های فلسطینی برای گفت‌وگو در مسکو در ۲۹ فوریه درباره جنگ غزه دعوت کرده است.

بر پایه این گزارش، فرستاده ویژه رییس جمهور روسیه در امور خاورمیانه در سخنانی از آغاز مذاکرات میان طرف‌های فلسطینی به میزبانی مسکو، با حضور نمایندگان جنبش‌های جهاد اسلامی و حماس و نمایندگان جنبش فتح در کرانه باختری و سایر گروه‌های فلسطینی در ۲۹ فوریه ماه میلادی جاری خبر داد.

بوگدانوف اظهار داشت که روسیه تماس‌های گسترده‌ای با گروه‌های مختلف فلسطینی داشته و اکنون منتظر سفر هیات‌هایی فلسطینی از جنبش‌های فتح، حماس و جهاد اسلامی و برخی گروه‌های دیگر هستیم که قرار است به زودی انجام شود.

معاون وزیر خارجه روسیه اعلام کرد که گفت‌وگوهای طرف‌های فلسطینی از ۲۹ فوریه ماه میلادی جاری تا اول یا دوم مارس ادامه خواهد داشت.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *