آلمان یک کشور در حال توسعه!

آلمان یک کشور در حال توسعه!

مدیر اجرایی Deutsche Boerse گفت که آلمان به دلیل “عدم رهبری” صدراعظم در حال بازگشت به کشور در حال توسعه است. رئیس بورس ملی مدعی شده است که آلمان در مسیر تبدیل شدن به یک “کشور در حال توسعه” است و “عدم رهبری” صدراعظم اولاف شولتز را عامل مشکلات اقتصادی می داند.

تلگراف روز دوشنبه به نقل از تئودور وایمر، مدیر اجرایی Deutsche Boerse گفت که ائتلاف حاکم شولز سرمایه گذاران بین المللی را از آلمان دور می کند. ویمر در یک سخنرانی برای Wirtschaftsbeirat Bayern، یک گروه لابی تجاری باواریایی، گفت: “من نمی خواهم شب شما را خراب کنم، اما یک چیز واضح است: شهرت ما در جهان هرگز اینقدر بد نبوده است.”

این سخنرانی در ماه آوریل اعلام شد اما تنها پس از انتشار آن توسط Wirtschaftsbeirat بایرن در رسانه های اجتماعی در روز جمعه برای عموم منتشر شد. اما از آن زمان به طور گسترده ای توسط محافظه کاران و اقتصاددانان دست راستی که مدت هاست به شدت از سیاست های ائتلاف انتقاد کرده اند، به اشتراک گذاشته شده است.

به گفته رئیس اجرایی، سرمایه‌گذاری بین‌المللی فقط به شرکت‌های آلمانی سرازیر می‌شد، زیرا آنها بسیار کم ارزش بودند. او گفت: «ما به یک مغازه آشغال فروشی تبدیل شده ایم.

وایمر همچنین دولت را به دلیل “تخریب” صنعت حیاتی خودروی کشور مورد انتقاد قرار داد و به برنامه ریزی برای حذف خودروهای بنزینی و دیزلی اشاره کرد. بر اساس نظرسنجی‌های خروج، ائتلاف حاکم آلمان در رأی‌گیری روز یکشنبه برای پارلمان اتحادیه اروپا به شدت از سوی احزاب مخالف شکست خورد و پس از محافظه‌کاران و جناح راست AfD قرار گرفت.

سوسیال دموکرات های چپ میانه شولز (SPD) حدود 14 درصد از آرا را به دست آوردند که نسبت به 15.8 درصد در سال 2019 کاهش یافته است که بدترین نتیجه آنها در چند دهه اخیر است. پیش بینی می شود اپوزیسیون اصلی محافظه کار راست میانه، اتحادیه دموکرات مسیحی (CDU) و اتحادیه سوسیال مسیحی (CSU) با حدود 30 درصد در جایگاه اول قرار گیرند. AfD  با حدود 16 درصد به جایگاه دوم رسید.

تبلیغات