سپاهان ۹ نفره تیم نیروی هوایی عراق را مغلوب کرد

به گزارش پایروس،دیدار تیم‌های سپاهان ایران و نیروهوایی عراق از هفته پنجم رقابت‌های لیگ قهرمانان آسیا از ساعت ۲۱:۳۰ دقیقه در ورزشگاه آزادی با قضاوت عبدالرحمن جاسم برگزار شد که در نهایت این دیدار با برتری یک بر صفر سپاهان به پایان رسید.

هر دو تیم در گروه C مسابقات با ۷ امتیاز شانس صعود به مرحله خذفی را داشتند و با توجه به برد الاتحاد مقابل آلمالیق کسب ۳ امتیاز این دیدار اهمیت بالایی برای شانس صعود به عنوان یکی از تیم‌های برتر رتبه دوم گروه‌ها، برای سپاهان داشت.

طلایی‌پوشان بازی را طوفانی آغاز کردند و موفق شدند در دقیقه ۵ بازی گل اول را به ثمر برسانند. فشار بازیکنان سپاهان باعث شد تا دروازه‌بان نیرو هوایی روی پاس در عرض مدافعین دچار اشتباه شود و رامین رضاییان جلوتر از او به توپ برسد. ضربه آرام رامین در حالی که در مسیر بازکردن دروازه قرار داشت اما فرشاد احمدزاده در دهانه دروازه این گل را به نام خود ثبت کرد.

در دقیقه ۳۷ کار ترکیبی بازیکنان نیروی هوایی باز هم از جناح راست جاسم را به نزدیکی‌های محوطه رساند اما این بار پاس در عرض او از پیام نیازمند گذشت و در دهانه دروازه خالی به مهند عبدالرحیم رسید اما این بازیکن کار سخت‌تر را انتخاب کرد و توپ را به فضای خالی بالای دروازه زد.

محمد جواد حسین‌نژاد در دقیقه ۴۲ در محاسبه محل قرارگیری توپ، ساق پای سعدون را زد و داور او را با کارت قرمز مستقیم از زمین بازی اخراج شد تا کار برای سپاهان در ادامه دیدار دشوار شود.

در دقیقه ۸۹ هادی محمدی روی یک درگیری بچه‌گانه توسط جاسم با کارت قرمز مستقیم از زمین بازی اخراج شد تا سپاهان ۹ نفره ۱۰ دقیقه وقت‌های تلف شده را تخت فشار دنبال کند. خوشبختانه نیرو هوایی عراق نتوانست از موقعیت‌های خود استفاده کند و در نهایت این دیدار با برتی یک بر صفر سپاهان به پایان رسید.

با این نتیجه سپاهان ۱۰ امتیازی شد و پشت سر الاتحاد عربستان در رتبه دوم قرار گرفت. حالا با این نتیجه سپاهان شانس زیادی برای صعود به عنوان یکی از تیم‌های برتر دوم دارد. در مقابل نیروهوایی با ۷ غامتیاز در رتبه سوم قرار گرفت.

تیم داوری: عبدالرحمن جاسم (قطر)/ کمک‌ها: طالب سالم العمری و سعود احمد/ داور چهارم: محمد احمد/ داوران VAR : علی العمری و علی الشماری.

ترکیب ابتدایی سپاهان ایران:

سید پیام نیازمند، هادی محمدی، محمد دانشگر، رامین رضاییان، میلاد زکی پور، محمد قربانی، محمد کریمی، محمدجواد حسین نژاد، آریا یوسفی، فرشاد احمدزاده، رضا اسدی.

سرمربی: ژوزه مورایس

ترکیب ابتدایی نیروی هوایی عراق:

محمد حمید، حمود مشعان، باکاری اندیایه، مصطفی سعدون، رسلان حنون، سعد عبدالامیر، فرانکو آتچو، ابراهیم بایش، همام طارق، علی جاسم، مهند عبدالرحیم.

سرمربی: ایوب اودیشو