سردار برنده نبرد بزرگ
به گزارش پایروس، در مسابقه ماقبل پایانی هفته سیزدهم سری آ ایتالیا، تیم فوتبال رم در حالی که مثل همیشه سردار آزمون را در ترکیب اولیه نمی‌دید و جزو نفرات ذخیره داشت، از ساعت ۲۰ امشب (به وقت ایران) در استادیوم المپیکو به مصاف اودینزه رده شانزدهمی رفت.

شاگردان ژوزه مورینیو که بازی را بهتر آغاز کرده بودند، در دقیقه ۲۰ روی یک ضربه ایستگاهی مزد بازی خوب خود را گرفتند و توانستند روی ارسال تماشایی پائولو دیبالا از میانه میدان و ضربه سر جیانلوکا مانچینی دروازه اودینزه را باز کرد و رم را به گل اول رساند و نیمه نخست را با برتری یک بر صفر پشت سر گذاشت که لحظات پایانی آن هیجان خاصی نداشت.

در دقیقه ۴۹ نزدیک بود آ اس رم به گل دوم دست پیدا کند که ضربه سر روملو لوکاکو با اختلاف کم از کنار تیرک عمودی دروازه اودینزه رد شد ولی لحظاتی بعد نزدیک بود جالوروسی گل تساوی را دریافت کند که شوت بازیکن حریف از پشت محوطه جریمه به بیرون رفت و در دقیقه ۵۴ هم شوت والاکه از راه دور را روی پاتریسیو در اختیار گرفت.

اودینزه که شروع بهتری در نیمه دوم داشت، در دقیقه ۵۷ روی ارسال مارتین پایرو از جناح چپ به مقابل تیرک دوم و ضربه سر فلوریان تووین به گل تساوی رسید تا ژوزه مورینیو برای بازگشت دوباره تیمش به روند هجومی و زدن گل دوم دو تغییر در ترکیب تیمش ایجاد کند و سردار آزمون و استفان الشراوی را در دقیقه ۶۳ به زمین بیاورد.

اودینزه در دقیقه ۶۷ نزدیک بود صاحب یک ضربه پنالتی شود که داور صحنه مشکوک در محوطه جریمه رم را خطا تشخیص نداد و بازی را دنبال کرد.

رم در دقیقه ۷۳ یک موقعیت جدی خلق کرد که کمک داور دوم آفساید سردار آزمون را در فرصت تک به تک گرفت و در دقیقه ۷۹ هم ارسال توپ از سمت راست زمین و ضربه سر بریان کریستانه با فاصله کم از کنار دروازه به بیرون رفت.

شاگردان مورینیو که بازی را کنترل کرده و به دنبال خلق موقعیت بودند، در دقیقه ۸۱ روی یک کار تیمی و پاس رو به جلوی سردار آزمون به روملو لوکاکو و در ادامه پاس در عمق این بازیکن برای پائولو دیبالا صاحب فرصت عالی شدند که ستاره آرژانتینی با شوت زمینی گل دوم را زد.

رمی‌ها که انگیزه زیادی پس از این گل گرفته بودند و حمایت پرشور تماشاگران را در کنارشان داشتند، در دقیقه ۹۰ با یک پاس بلند از زمین خودی برای روملو لوکاکو و اشتباه مدافع حریف دوباره موقعیت خوبی پیدا به دست آوردند که پاس در عرض این ستاره بلژیکی برای ادواردو بووه تعویضی و پاس این بازیکن را استفان الشراوی با شوت فنی دیدنی تبدیل به گل کرد.

برتری سه بر یک شاگردان ژوزه مورینیو با درخشش دیبالا، لوکاکو و آزمون مقابل اودینیزه کاری کرد تا رم ۲۱ امتیازی شود و بالاتر از آتالانتا و فیورنتینا به رده پنجم جدول سری آ ایتالیا صعود کند.