کالا از بندر چابهار به هندوستان

به گزارش پایروس به نقل از ایسنا، به‌دنبال برقراری سرویس مستقیم حمل کانتینری و ورود کانتینرهای یخچالی از سوی گروه کشتیرانی جمهوری اسلامی ایران بین چابهار و هندوستان، بندر چابهار دوباره به شبکه حمل‌ونقل صادرات و واردات محصولات باغی و یخچالی پیوست.

۵۶ تی‌ای‌یو کانتینر یخچالی حاوی محصولات سیب و خرمای صادراتی با یک فروند کشتی متعلق به کشتیرانی جمهوری اسلامی ایران از بندر شهید بهشتی عازم هندوستان شد.

زمان حمل مستقیم محمولات کانتینری از بندر چابهار به هند، ۴ روز برآورد شده و گروه کشتیرانی جمهوری اسلامی ایران، هم اکنون سرویس‌های مستقیم حمل کانتینری خود بین بنادر چین، هند، امارات و بندر چابهار را با قیمت‌های رقابتی گسترش داده است.

این امر منجر به افزایش حجم عملیات کانتینری بندر چابهار به عنوان دروازه محور شرق شده است.با این اقدام گروه کشتیرانی جمهوری اسلامی ایران، به تدریج از ازدحام فصلی بندرعباس در بخش صادرات کالا با کانتینرهای یخچالی کاسته خواهد شد.

در حال حاضر و با مجموعه اقدامات صورت‌ گرفته از سوی کشتیرانی جمهوری اسلامی ایران برای فعال‌سازی بندر چابهار و افزایش ترافیک حمل‌ونقل کانتینری در این بندر، بندر شهید بهشتی پس از بنادر شهید رجایی و امام خمینی (ره) به سومین بندر فعال کانتینری کشور تبدیل شده است.

بر اساس اعلام کشتیرانی جمهوری اسلامی ایران، صادرات محصولات باغی و یخچالی با همکاری مشترک اداره کل بنادر و دریانوردی استان سیستان و بلوچستان و کشتیرانی جمهوری اسلامی ایران پس از سه سال وقفه، مجدد فعال­سازی شده است.