صنعتروسیه

به گزارش پایگاه خبری ایران و روسیه به نقل از اکونومیک، وزارت توسعه اقتصادی روسیه اعلام کرد که درآمد واقعی در روسیه طی سال ۲۰۲۳ بیش از حد انتظار رشد می‌کند و افزایش ۵.۴ درصدی را پیش‌بینی کرد.

این رقم ارتقا قابل توجهی نسبت به پیش‌بینی قبلی این وزارتخانه یعنی رقم ۲.۶ درصدی دارد و بیانگر پنج سال افزایش است.

ما انتظار داریم درآمد مردم و اول از همه دستمزدها افزایش یابد. به نقل از اینترفاکس، ماکسیم رشتنیکوف، رئیس این وزارتخانه گفت: امسال به صورت واقعی، آنها بیش از پنج درصد رشد خواهند کرد.

وی خاطرنشان کرد که رشد با کاهش بیکاری و رقابت برای پرسنل همچنین کمک‌های هدفمند دولت به جمعیت، ازجمله به خانواده‌های دارای فرزند، شاخص‌سازی حداقل دستمزد، حقوق بازنشستگی و مزایای اجتماعی تسهیل می‌شود.

آخرین داده‌های سرویس آمار فدرال ایالتی (روستات) نشان می‌دهد که بیکاری در روسیه به پایین‌ترین حد خود از دهه ۱۹۹۰ رسیده است. طبق گزارش روستات، تعداد کل ساکنان بیکار در فوریه ۲.۶۳۵ میلیون نفر بود.

ولادیمیر پوتین، رئیس‌جمهور روسیه نیز تایید کرد که بیکاری در این کشور به پایین‌ترین حد خود رسیده  و از دولت خواسته است تا پروژه ملی بهره‌وری نیروی کار را گسترش دهد.

رهبر روسیه تاکید کرد که باید فعالیت در ایجاد فرصت‌هایی برای توسعه حرفه‌ای و آموزش جوانان ادامه یابد تا آنان بتوانند مهارت‌های مدرن و مورد تقاضا را به دست آورند و در نهایت بتوانند خانواده‌های خود را بهتر تامین کنند.