به گزارش پایگاه خبری پایروس؛دیمیتری پسکوف افزود: تقریبا هیچ کانال ارتباطی بین مسکو و واشنگتن وجود ندارد و اطلاعی در این باره از سوی کاخ سفید داده نشده است.

پیش از این، خبرگزاری بلومبرگ با استناد به یادداشتی از شورای امنیت ملی آمریکا خطاب به کمیته روابط خارجی سنای این کشور گزارش داده بود که کاخ سفید از لایحه ای با هدف مصادره دارایی‌های مسدود شده فدراسیون روسیه حمایت می کند.
این رسانه غربی در عین حال افزود: کاخ سفید می خواهد اقدامات خود را با سایر کشورهای گروه هفت (G۷) هماهنگ کند تا از جمله خطر تضعیف اعتماد سرمایه گذاران خارجی به ایالات متحده را کاهش دهد.

بنا بر این گزارش، پس از آغاز عملیات نظامی ویژه روسیه در اوکراین، اتحادیه اروپا و کشورهای گروه هفت تقریبا نیمی از ذخایر ارزی روسیه را به میزان حدود ۳۰۰ میلیارد یورو مسدود کردند.
حدود ۲۰۰ میلیارد یورو از دارایی‌های روسیه در اتحادیه اروپا است که عمدتاً در حساب های سیستم بلژیکی Euroclear – یکی از بزرگترین سیستم های تسویه حساب و کلرینگ در جهان است.
در پایان ماه اکتبر ۲۰۲۳ (آبان-آذر ۱۴۰۲)، سپرده دار بین المللی Euroclear گزارش داد که در ۹ ماه نخست سال ۲۰۲۳ حدود سه میلیارد یورو سود بابت سرمایه گذاری در دارایی‌های مسدود شده روسیه به دست آورده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *