مدودف

به گزارش پایروس به نقل از خبرگزاری تاس، دیمیتری مدودف، معاون شورای امنیت روسیه در حساب خود در شبکه ” VKontakte” نوشت: هرچه قدر هم سران کشورهای اروپایی بگویند اتحادیه اروپا نمی‌تواند به صورت مستقل در عرصه بین‌الملل و در خاک اروپا عمل کند. در عمل همه کشورهای اتحادیه اروپا در مقابل ایالات متحده و انگلیس ایستاده‌اند و شروع به اجرای فرمان‌های خود برای حمایت از “رژیم نازی” در کی‌یف کرده‌اند و در حال حاضر آنها هر دستوری را انجام می‌دهند.

به گفته مدودف، رویای اینکه اتحادیه اروپا قطب نظم جهانی باشد از بین رفته چون اتحادیه اروپا قدرت بین‌المللی خود را به عنوان یک میانجی‌گر در بسیاری از درگیری‌ها از دست داده است.

وی همچنین ادامه داد: همکاری اروپا در بخش انرژی با روسیه مدت‌هاست که دیگر متوقف شده و اکنون اتحادیه اروپا دوران سختی را می‌گذراند. اروپا از داشتن همکاری با روسیه امتناع کرده است. مدت‌هاست که در این زمینه همکاری ندارد یا همکاری را متوقف کرده است. آمریکا نیز بابت فروش ال.ان.جی خود به اروپا به سه برابر قیمت خوشحال است.

معاون رئیس شورای امنیت روسیه خاطرنشان کرد، بزرگترین اقتصادهای اروپا که چندین سال باعث رشد اقتصادی این اتحادیه بودند با وضعیت نابسامانی روبرو شده‌اند و اگر هم احیای اقتصادی رخ دهد، بسیار کند خواهد بود. این برای کشورهای ضعیفتر غرب اروپا دورنمای بدی دارد. اوضاع سخت‌تر می‌شود.

وی به این حقیقت اشاره کرد که کمیسیون اروپایی دورنما و پیش بینی‌های رشد اقتصادی را برای منطقه یورو در سال ۲۰۲۳ از ۱.۱ درصد به ۰.۸ درصد کاهش داده و تورم در بسیاری از کشورهای اتحادیه اروپا به شدت رشد داشته و قیمت مواد غذایی رو به افزایش است و ادامه نیز خواهد داشت.

مدودف همچنین به سخت‌تر شدن زندگی روزمره مردم اروپا نیز اشاره کرد و گفت، کسی نمی‌تواند تضمین کند که زمستان پیش رو مردم می‌توانند خودشان را گرم کنند یا نه و این بدان معناست که تعرفه‌های انرژی و سایر چیزها افزایش می‌یابد. گاز ال.ان.جی آمریکا که در اروپا به سه برابر قیمت به فروش می‌رسد، کمک چندانی نمی‌کند.