به گزارش پایروس به نقل از ایسنا، «سرگئی لاوروف» وزیر خارجه روسیه در نشست بامداد چهارشنبه شورای امنیت سازمان ملل درباره اوضاع در منطقه غرب آسیا گفت باید اقدامات فوری برای تضمین برقراری آتش‌بس در نوار غزه و پایان دادن به درد و رنج فلسطینی‌ها اتخاذ کرد.

وی با اشاره به حمایت تمام عیار آمریکا از رژیم صهیونیستی در جنگ غزه تاکید کرد: واشنگتن مانع از برقراری آتش‌بس در نوار غزه می‌شود و برای ادامه مجازات مردم فلسطین چراغ سبز نشان می‌دهد. حفاظت از جان غیرنظامیان فلسطینی اولویت آمریکا نیست.

لاوروف تصریح کرد: به دلیل وتو آمریکا، شورای امنیت در پایان دادن به جنگ غزه ناکام مانده است. پیشنهادات و پیش‌نویس‌ قطعنامه‌هایی برای این آتش‌بس مطرح شد اما آمریکا مانع از تصویب آنها شد.

او همچنین گفت دخالت‌های آمریکا در منطقه باعث ایجاد فجایع، نزاع‌ها و جنگ‌ها شده است.

لاوروف گفت: سناریوی آواره‌سازی فلسطینیان هولناک است و نباید تحت هیچ شرایطی اجرا شود.

وزیر خارجه روسیه گفت رژیم صهیونیستی، سازمان جهانی بهداشت را از انتقال داروها به شمال نوار غزه منع کرده و بیش از ۱۵۰ کارمند بین‌المللی کشته شدند. این رژیم به فلسطینی‌ها در کرانه باختری حمله می‌کند و اماکن مقدس را در قدس هتک حرمت می‌کند.

وی ادامه داد این فلسطینی‌ها هستند که سرنوشت خود را تعیین می‌کنند و هرگونه تلاش برای تحمیل اراده به آن‌ها به نام مهندسی اجتماعی غیر قابل قبول است.

لاوروف با اشاره به حملات ایالات متحده آمریکا و انگلیس به یمن گفت حمله کشورهای غربی به یمن تهدیدی برای صلح و امنیت بین‌المللی بوده و غیرقانونی است.

وی در ادامه افزود نیاز است که اقداماتی برای پرهیز از ایجاد ناامنی در بخش‌های دیگر خاورمیانه اتخاذ شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *