به گزارش پایگاه خبری پایروس به نقل از تجارت‌نیوز، قیمت طلا و سکه در دومین روز هفته با افزایش ۵۰۰ تومانی دلار در روند صعودی قرار گرفت.

Screenshot 2024-02-18 at 12.43.28 PM

معامله‌گران معتقدند بازار اثر حراج شمش‌های طلا در مرکز مبادله ارز و طلای ایران را پیشخور کرده و این حراج تاثیر خود را در بازار طلا از دست داده است. به نظر می‌رسد بسیاری از فعالان بازار طلا در هفته‌های گذشته شانس خود را در این حراج امتحان کرده‌اند و دیگر تمایلی به بلوکه شدن بخشی از دارایی‌شان به عنوان وجه‌الضمان و طی کردن روند اداری شرکت در حراج این شمش‌ها ندارند.

گفتنی است امروز دلار لیدر اصلی قیمت طلا و سکه بود و در تعطیلی پایان هفته بازارهای جهانی انس جهانی طلا روی رقم ۲۰۱۳ دلاری ثابت است.

سکه امامی ۵۰۰ هزار تومانی گران شد

سکه امامی امروز یکشنبه ۲۹ بهمن با افزایش ۵۰۰ هزار تومانی به کانال ۳۳ میلیونی صعود کرد و با قیمت  ۳۳ میلیون ۴۰۰ هزار تومانی در حال معامله است. سکه‌ بهار رشد ۱۰۰ تا ۱۵۰ هزار تومانی دارد و با اختلاف ۱۰ هزار تومانی در کانال ۳۰ و ۳۱ میلیونی سرگردان است. این قطعه در لحظه نگارش این گزارش روی قیمت ۳۰ میلیون و ۹۹۰ هزار تومانی ایستاده است.

گفتنی است نیم‌سکه و ربع‌ سکه با  افزایش ۱۵۰ هزار تومانی به ترتیب با رقم ۱۸ میلیون و ۶۰۰ هزار تومان و ۱۱ میلیون و ۶۰۰ هزار تومانی در حال معامله هستند. امروز سکه گرمی با رشد ۵۰ هزار تومانی با رقم پنج میلیون و ۹۵۰ هزار تومان در حال معامله است.

طلا به کانال سه میلیونی نزدیک شد

قیمت طلا در شروع معاملات امروز با روند افزایشی بازگشایی شد. در لحظه نگارش این گزارش هر مثقال طلای ۱۸ عیار رشد ۱۴۷ هزار تومانی دارد و با رقم ۱۲ میلیون ۲۹۹ هزار تومان در حال معامله است. هر گرم طلای ۱۸ عیار افزایش ۳۴ هزار و ۸۰۰تومانی دارد و روی رقم دو میلیون و ۸۴۰ هزار تومانی ایستاده است. قیمت طلای دست دوم نیز با رقم دو میلیون و ۸۰۲ هزار تومانی در حال معامله است.

در لحظه نگارش این گزارش حباب تمام قطعات سکه به غیر از سکه بهار افزایشی است. حباب سکه‌‌ امامی ۲۸۱ هزار تومان، نیم‌سکه ۴۶ هزار تومان، ربع سکه ۹۸ هزار تومان و سکه گرمی ۲۴ هزار تومان افزایش دارد. حباب سکه بهار کاهش ۱۳۹ هزار تومانی دارد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *