قیمت دلار

به گزارش پایروس به نقل از تجارت‌نیوز، دلار امروز ۷ آبان ۱۴۰۲ کار خود را با قیمت ۵۱ هزار و ۸۵۰ تومان آغاز کرد و در ادامه معاملات و تا نیمه روز قیمت این اسکناس روند کاهشی داشت و تا محدوده ۵۱ هزار و ۶۵۰ تومان هم پایین آمد.

قیمت دلار امروز 7 آبان 1402

علت افزایش قیمت دلار در روز گذشته به افزایش تنش‌ها در نوار غزه بر می‌گردد. افزایش حملات به نوار غزه باعث افزایش قیمت دلار در بازار فردوسی شد. امروز هم این تنش‌ها با شدت بالا ادامه دارد اما روند قیمت دلار در بازار نزولی شده است.
برای همین است که معامله‌گران می‌گویند بازارساز با تزریق دلار، بازار را در کنترل خود دارد و اجازه صعود بیشتر قیمت دلار را نمی‌دهد. در چند ماه گذشته بازارساز تلاش کرده تا با هر شیوه‌ای، قیمت دلار را زیر کانال ۵۰ هزار تومان نگه دارد اما شروع جنگ حماس و اسرائیل کنترل بازار ارز را از دست دولت خارج کرد و اکنون قیمت دلار وارد کانال جدید شده است.

قیمت دلار دیگر به کانال ۴۹ هزار تومان بر نمی‌گردد!

به گفته کارشناسان اقتصادی قیمت دلار دیگر به کانال ۴۹ هزار تومان بر نمی‌گردد و کف قیمتی دلار به ۵۰ هزار تومان رسیده است و حالا بازارساز در تلاش است تا به هر قیمتی که شده قیمت دلار را در کانال ۵۰ هزار تومان نگه دارد. اما این کار هم برای دولت دشوار است. چون در هفته‌های گذشته قیمت دلار مدام میل به صعود داشته و اجازه کاهش قیمت بیشتر را نداده است.
معامله‌گران معتقدند که قیمت دلار برای رشد بیشتر با فشار افزایشی‌ها مواجه می‌شود و دلار برای رشد مقاومت ۵۲ هزار و ۵۰۰ تومان را پیش‌رو دارد و برای رشد بیشتر باید از این مرز مقاومتی عبور کند.
اما اگر دلار نتواند از این مرز عبور کند کاهش قیمت خواهد داشت و حمایت ۵۱ هزار و ۴۰۰ تومان در برابر دلار قرار گرفته است. اما نکته‌ای که تحلیلگران به آن اشاره می‌کنند این است که در شرایط کنونی بازار قیمت دلار در مدار صعود است و میل به کاهش بیشتر ندارد.