خودرو 15

به گزارش پایروس به نقل از تجارت‌نیوز، قیمت خودروهای داخلی و مونتاژی در بازار آزاد امروز به دلیل نزدیک بودن حجم معاملات به صفر هیچ‌گونه نوسانی را تجربه نکرد تا افرادی که قصد خرید و فروش خودرو دارند برای مشاهده هر تغییری در انتظار آغاز اولین روز کاری هفته بعد باشند.

مطابق با قیمت‌های اعلامی وبسایت کارنامه، قیمت تمام خودروها در بازار امروز بدون هیچ‌گونه نوسانی ثابت ماندند.

قیمت خودروهای داخلی

پراید ۱۱۱ SE، محبوب‌ترین محصول سایپا در دهه ۹۰ حدود دو ماه است که بدون هیچ تغییر قیمتی با قیمت ۳۲۵ میلیون تومان در بازار خرید و فروش می‌شود.

رانا پلاس، سدان نه‌چندان محبوب، اما خوش قیمت ایران خودرو پس از افزایش قیمت ۳ میلیون تومانی در هفته گذشته تا به امروز هیچ افزایش قیمتی را تجربه نکرده است تا با قیمت نهایی ۴۹۰ میلیون تومان در بازار معامله شود.

پژو ۲۰۷i دنده‌ای، محصول اسپرت ایران خودرو در بازار آزاد امروز هیچ‌گونه کاهش یا افزایش قیمتی را تجربه نکرد تا با قیمت نهایی ۶۰۳ میلیون تومان در بازار حاضر شود.

قیمت خودرو

قیمت خودروهای مونتاژی

بسترن B۳۰، سدان چینی گروه بهمن که ریشه‌ای آلمانی دارد پس از افت قیمت ۵۰ میلیون تومانی در هفته‌ای که گذشت، امروز با قیمت نهایی یک میلیارد تومان در بازار معامله می‌شود.

قیمت فردا T۵، جدیدترین محصول فردا موتور امروز نیز همانند دیگر روزهای هفته نوسانی را تجربه نکرد تا این محصول با همان قیمت یک میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان در بازار حضور امروز حضور پیدا کند.

جک J۴ آپشنال، خودرویی که حدود سه ماه عنوان اقتصادی‌ترین خودروی مونتاژی را در بازار به دوش می‌کشید، پس از افزایش قیمت هفته گذشته جایگاه اقتصادی‌ترین خودرو را به ام‌وی‌ام x22 دنده‌ای داد. امروز این خودرو با قیمت ۷۴۵ میلیون تومان در بازار خرید و فروش می‌شود.

قیمت خودرو

پیش‌بینی قیمت خودرو در هفته پیش‌رو

با توجه به افزایش قیمت دلار در هفته گذشته و به طور کل صعودی شدن روند تمام بازارها در نیمه دوم سال می‌توان انتظار داشت که قیمت خودرو نه‌تنها کاهش چشم‌گیری نداشته باشند بلکه به مرور زمان و نزدیک شدن به پایان شهریور افزایش یابد.

در سوی دیگر با توجه به منتشر شدن خبر احتمال افزایش قیمت ۳۵ تا ۳۸ درصدی قیمت پایه خودروها در درب کارخانه می‌توان انتظار داشت که مردمی که نیاز به خودرو برای مصرف شخصی دارند یا  افرادی که به دنبال سرمایه‌گذاری هستند برای خرید خودرو روانه بازار شوند.

تا زمانی که افزایش قیمت ۳۵ تا ۳۸ درصدی قیمت کارخانه خودروها قطعی نشود، احتمال افزایش قیمت آهسته و تدریجی قیمت خودرو در بازار وجود دارد. در صورت تأیید این افزایش قیمت احتمال افزایش قیمت خودرو در بازار آزاد نزدیک به ۱۰۰ درصد است، اما در صورت تایید نشدن این افزایش قیمت احتمال کاهش ناگهانی قیمت خودرو در بازار وجود دارد.