غرب در بی ثبات کردن اقتصاد روسیه شکست خورده است

به گزارش پایگاه خبری ایران و روسیه به نقل از شبکه تلویزیونی روسیاالیوم، ولادیمیر پوتین رئیس جمهور روسیه در جریان بازدید از یک مرکز ساخت بالگرد در منطقه اولان اوده مرکز جمهوری بوریاتیا گفت: پس از سال ۲۰۱۴ تمام طرف‌های اوکراینی که خواهان عادی سازی روابط با روسیه بودند، در معرض نابودی قرار گرفتند. تمام تحولاتی که در هشت سال اخیر اتفاق افتاد، به منظور بهبود موقعیت ژئو پولیتیک ما نبود، بلکه مبارزه برای دفاع از ماهیت سیاسی روسیه بود.

پوتین تصریح کرد: همه بخش‌ها ازجمله توان ما برای دفاع از خود، به اقتصاد وابسته است و ما در این زمینه موفقیت و پیروزی بزرگی کسب کرده ایم. این در حالی است که غرب بر بی ثبات کردن روسیه از طریق ایجاد بحران اقتصادی سرمایه گذاری کرده بود، ولی در تحقق این هدف شکست خورد. غرب پیش بینی می‌کرد و انتظار داشت تولید ملی ما ۲۰ درصد افت داشته باشد، ولی این اتفاق نیفتاد. نظام مالی روسیه به علت تدابیر بانک مرکزی استقامت کرد و می‌توانیم با اطمینان بگوییم نظام بانکی ما تا حد زیادی تقویت شده است. ما در بخش افزایش دستمزد کارگران به علت افزایش حجم تولید و فروش شاهد رویکرد مثبتی هستیم.

وی خاطرنشان کرد: برخی‌ها تصور می‌کردند هنگامی که شرکت‌های غربی روسیه را ترک کنند، همه چیز از هم فرو می‌پاشد، اما شرکت‌های روسی جایگزین شرکت‌های غربی شدند. ما تکنولوژی‌های پیشرفته را وارد بخش صنعتی روسیه می‌کنیم و نتایج مثبت در این زمینه به دست آمده و اقتصاد ما بهتر و قویتر شده است. بخش تولیدات کشاورزی روسیه نیز شاهد افزایش خوبی بوده است و ما در این زمینه رکورد تاریخی را ثبت کرده ایم.

پوتین اظهار داشت: برنامه‌های متعددی برای توسعه بخش مسکن در اقلیم‌های خاور دور روسیه تدوین شده و ساخت مجتمع‌های مسکونی در این مناطق شامل مراکز خدمت رسانی ضروری است.

تبلیغات