به گزارش پایروس به نقل از ایسنا، الکسی ناوالنی در سال ۲۰۲۱ به دلیل حمایت مالی و تحریک افراط گرایی در روسیه به زندان افتاد و رسانه‌های این کشور روز جمعه از درگذشت این معترض ضد ولادیمیر پوتین، رئیس‌جمهور روسیه خبر دادند. وزارت امور خارجه روسیه در رابطه با دخالت‌های غربی در این موضوع عنوان کرد: «واکنش‌های غربی مجددا تزویر، بدبینی و نبود اصول مشخص آنها را نشان داد.»

سناتور لیندسی گراهام طی مصاحبه‌ای با برنامه «فیس دِ نیشن» از تلویزیون سی‌بی‌اس بیان کرد: بیایید روسیه را تحت عنوان قوانین آمریکا، کشور حامی تروریسم معرفی کنیم. بیایید آنها را مجبور کنیم تا بهای قتل ناوالنی را بپردازند.

او که ادعا می‌کند این موضوع را پیشتر با دو سناتور دموکرات در میان گذاشته، افزود: رئیس‌جمهور بایدن به پوتین گفته بود که اگر اتفاقی برای ناوالنی بیفتد، رئیس‌جمهور روسیه بهای آن را خواهد پرداخت. رئیس‌جمهور بایدن، من با شما موافق هستم؛ بهایی که روسیه باید بپردازد، معرفی کردن آن به عنوان کشور حامی تروریسم است.

این سناتور جمهوری‌خواه با تکرار اظهارات اخیر «دونالد ترامپ» رئیس‌جمهور سابق آمریکا گفت اگر بودجه دفاعی کشورهای عضو ناتو با مخارج این بلوک مطابقت نداشته باشد، این کشورها باید از ائتلاف تحت رهبری آمریکا اخراج شوند.

دونالد ترامپ به عنوان نامزد پیشتار جمهوری‌خواهان در انتخابات ۲۰۲۴ آمریکا پیشتر تاکید کرده بود ایالات متحده ممکن است از آن دسته از متحدان خود در ناتو که به اندازه کافی به ائتلاف منابع مالی تزریق نمی‌کنند، در مقابل حمله احتمالی روسیه محافظت نکند.

لیندسی گراهام در این رابطه افزود: ترامپ حق دارد که می‌خواهد کشورهای ناتو به تعهدات ۲ درصدی خود عمل کنند. ما باید آن را به تعهدی تبدیل کنیم که معنادار باشد. ما سیستمی می‌خواهیم که براساس آن اگر پرداخت نکنید، اخراج می‌شوید. من یکی از طرفداران بزرگ ناتو هستم. اما ۷۰ تا ۸۰ میلیارد دلار روی میز باقی مانده است. اگر در ناتو هستید، ۲ درصد خود را بپردازید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *