14020301000489 Test PhotoN

به گزارش پایروس به نقل از فارس، رضا عامری سفیر جدید جمهوری اسلامی ایران در امارات عربی متحده ظهر امروز (دوشنبه) ۲۲ خرداد ماه در آغاز ماموریت خود وارد امارات شد و در بدو ورود مورد استقبال نماینده وزارت امور خارجه این کشور و همچنین روساء و اعضای سفارت ایران در ابوظبی و سرکنسولگری جمهوری اسلامی ایران در دبی و مسئولان نهادها و سازمان‌های ایرانی مستقر در امارات قرار گرفت.

عامری در بدو ورود به امارات با تأکید بر اینکه آینده امیدبخش و روشنی پیش روی روابط دوجانبه خواهد بود، ابراز امیدواری کرد که مناسبات فیمابین در جهت تحقق اراده رهبران دو کشور هر چه بیشتر توسعه یابد.

حسین امیرعبداللهیان وزیر امور خارجه  ۱۶ خرداد در دیدار سفیر جدید ایران در ابوظبی با اشاره به اهمیت روابط با امارات عربی متحده، بر ضرورت‌ تلاش برای گسترش مناسبات در همه زمینه‌ها تأکید کرد.

عامری پیش از این در سمت‌های مدیرکل امور ایرانیان خارج از کشور، مدیرکل خاورمیانه وزارت امور خارجه و سفیر جمهوری اسلامی ایران در سودان، اریتره و الجزایر خدمت کرده است.

به گزارش فارس، انتصاب سفیر جدید ایران در امارات بعد از حدود هفت سال و نیم که سفارت ایران در ابوظبی در سطح کاردار اداره می‌شد، صورت گرفته است. پس از قطع رابطه عربستان سعودی و ایران در دی ماه ۱۳۹۴، تعدادی از کشورها از جمله امارات در روابط دیپلماتیک خود با ایران تجدیدنظر کردند و این کشور اقدام به کاهش سطح روابط خود از سفیر به کاردار کرد و «سیف الزعابی» سفیر خود در تهران را فراخواند و تعداد دیپلمات‌های ایرانی در امارات را کاهش داد. «محمدرضا فیاض» سفیر پیشین ایران در امارات نیز دی ماه ۱۳۹۴ به تصمیم وزارت امور خارجه ایران به تهران بازگشت و در نهایت در در شهریور سال گذشته (۱۴۰۱) سیف الزعابی مجددا به تهران بازگشت و فعالیت خود به عنوان سفیر امارات را از سرگرفت.