به گزارش پایروس به نقل از ایرنا از روزنامه دیلی میل، سازمان پیمان آتلانتیک شمالی (ناتو) امروز اعلام کرد با اینکه هیچ تهدید نظامی قریب‌الوقوعی از سوی روسیه علیه هیچ یک از اعضای این ائتلاف وجود ندارد اما ناتو بازدارندگی خود را با برگزاری بزرگ‌ترین رزمایش دهه‌های اخیر که قرار است اواخر هفته آغاز شود، ‌ادامه می‌دهد.

ینس استولتنبرگ دبیرکل ناتو به خبرنگاران در بروکسل هدف از برگزاری این رزمایش را اطمینان از آمادگی نیروهای ناتو برای دفع هرگونه اشتباه محاسباتی روسیه برای محافظت از خاک کشورهای عضو ناتو عنوان کرد و گفت: تا زمانیکه این اقدامات را انجام دهیم، هیچ حمله ای علیه قلمرو ناتو انجام نخواهد شد.

ناتو در حالی برای انجام بزرگ‌ترین رزمایش پساجنگ سرد با عنوان مدافع ثابت قدم ۲۰۲۴ اقدام کرده است که بیش از بازدارندگی در مقابل پیشروی احتمالی روسیه در قالب یک ائتلاف غربی، اهداف پنهانی همچون ترمیم شکاف داخلی، پیشبرد پروژه روس‌هراسی و تداوم یارگیری را نیز دنبال می‌کند.

برگزاری رزمایش بزرگ ناتو که رسانه‌های غربی از مدت‌ها قبل برای تبلیغ آن، تلاش بسیار کرده‌اند، بر آتش جنگ اوکراین خواهد دمید و کلاف سردرگمی که در آستانه دو سالگی این جنگ، راهی برای برون‌رفت از آن به چشم نمی‌خورد را پیچیده‌تر خواهد کرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *