حمایت از پناهجویان افغان

به گزارش پایگاه خبری ایران و روسیه به نقل از تسنیم، کمیساریای عالی سازمان ملل در امور پناهندگان اعلام کرد برای حمایت از پناهجویان افغانستانی در پنج کشور ۶۱۳ میلیون دلار نیاز است.
به گزارش دفتر منطقه‌ای خبرگزاری تسنیم، کمیساریای عالی سازمان ملل در امور پناهندگان اظهار داشت برای رسیدگی به وضعیت پناهندگان افغان در سال جاری میلادی در کشورهای ایران، پاکستان، تاجیکستان، ترکمنستان و ازبکستان، طرح کمک 613 میلیون دلاری ارائه کرده است.

این مبلغ برای حمایت از 7.9 میلیون پناهنده درخواست شده است که 5.2 میلیون نفر از آنها شامل پناهندگان افغان و 2.7 میلیون نفر دیگر را میزبانان محلی آنها در سراسر منطقه تشکیل می‌دهد.

کشورهای یاد شده میزبان 8.2 میلیون افغان از جمله 2 میلیون پناهنده ثبت شده افغان هستند. بسیاری از آنها از دهه‌ها به این سو در این کشورها بوده‌اند که بیشترشان در ایران و پاکستان به سر می برند.

«شیبا مانتو» سخنگوی کمیساریای عالی سازمان ملل در امور پناهندگان در یک نشست خبری گفت یکی از دفترهای سازمان ملل در ژنو با مطرح کردن پیشنهاد 613 میلیون دلاری از شرکای این سازمان خواسته تا از پناهندگان افغان حمایت کنند.

به گزارش رسانه‌ها، بسیاری از پناهندگان افغان در ایران و پاکستان توقع دارند تا سازمان ملل در بخش‌های مختلف به آنان کمک کند.

کمیساریای عالی سازمان ملل در امور پناهندگان همچنین خاطرنشان کرد که درخواست کمک مالی مشابه برای سال 2022 نیز شده بود اما فقط 52 درصد تأمین شد و از جمله 623 میلیون دلار تاکنون 321 میلیون آن دریافت شده است.

تبلیغات